ЈА САМ УЧЕСТВОВАО У УБИСТВУ БОЈОВИЋА! Признао све и открио нешто о чему се ћутало годинама
Распетљава се клупко мистериозног убиства
Никшићанин Ратко Кољеншић (42) одлучио је да призна да је, на тражење Слободана Шарановића, 29. априла 2013. године учествовао у убиству Николе Бојовића у Београду. Он је, како тврди, то одлучио из страха за свој и животе чланова своје породице.
Ову информацију у петак је потврдио његов адвокат Борис Мариновић, који је Вишем државном тужилаштву Црне Горе поднео захтев за склапање погодбе о признању кривице. У писменом поднеску, који је заведен у писарници Тужилаштва 25. јула ове године, наводи се да је то изричит захтев његовог клијента - Кољеншића.
СЛУЧАЈ БОЈОВИЋ: Чека се одлука тужилаштва у Никшићу
"НАБИЋУ ТИ УТОКУ У Д*ПЕ!" Био је ВОЂА београдског ганга, Лука Бојовић га је упуцао у стомак! (ФОТО)
Адвокат Мариновић је навео да верује да ће уколико дође до потписивања споразума са Тужилаштвом, престати даља ескалација сукоба и крвне освете.
- Надамо се да ће породица Бојовић одустати од другачијег начина решавања ове ствари осим оне која је законом прописана и да ће после овога стати убиства, јер томе не би било краја - рекао је адвокат Мариновић.
Према, до сада судски непотврђеној оптужници, Слободан Шарановић (непознати нападач убио га је марта ове године у Будви), организовао је криминалну групу како би осветио убиство свог брата Бранислава (66). Био је уверен да је директни налогодавац и организатор тог убиства Лука Бојовић, због чега је одлучио да екипа, коју је организовао, убије Бојовићевог брата Николу. За новчану надокнаду, према списима Тужилаштва, члан те групе постао је Кољеншић, који је организовао превоз убице Саше Цветановића из Црне Горе у Београд.
Кољеншић и Цветановић су, затим, пратили кретање Николе Бојовића како би пронашли погодно место и време за његову ликвидацију. Након што су дошли до сазнања да ће млађи Бојовић тог априлског јутра проћи Улицом царице Милице, како пише у акту Тужилаштва, Кољеншић је Цветановићу десном руком показао место на коме је најпогодније да чека мету. Убрзо након тога Бојовић је наишао, а Цветановић је у њега рафално испалио 15 хитаца.
ХАПШЕЊЕ АНЂЕЛКЕ И МАТИЈЕ
Интересантно је да је готово у исто време када је адвокат Мариновић поднео захтев свог клијента за склапањем нагодбе, недалеко од његове куће ухапшена мајка Луке Бојовића - Анђелка и његов брат од стрица Матија Бојовић.
У њиховим телефонима и фото-апарату пронађене су фотографије дома породице Кољеншић, прилаз кући, као и слика самог Ратка. Претресом кућа које су користили пронађено је оружје и меци, а код Матије Бојовића и експлозив.
Колику робију ће Кољеншић добити за ово признање, адвокат Мариновић није могао да прецизира али верује да неће бити више од десет година. Јер, како објашњава Кољеншићев бранилац, 10 и по година добио је оптужени Милош Војиновић, који је са српским тужилаштвом потписао споразум о признању кривице. Он је чак оптужен да је извршилац злочина, односно да је убио Милоша Видаковића у Будви.
Војиновић је склопио споразум са Тужилаштвом за организовани криминал почетком јула ове године. Он је признао да је био припадник групе коју су организовали покојни Шарановић и Милош Делибашић, као и да је убио Видаковића 2. јула 2013. године у Будви.
Према речима београдског адвоката Крсте Бобота, споразум који окривљени склапа у Црној Гори, не значи да га он аутоматски аболира у Србији.
ПАРАДОКС: ЛУКА БОЈОВИЋ ЈЕ СЛОБОДАН ЧОВЕК, али ево кад НАЈРАНИЈЕ МОЖЕ да дође у Србију!
- Ако се у једном поступку закључује споразум о признању кривице, окривљени и његова одбрана морају да доказују да правоснажна пресуда обухвата све оне елементе за шта је оптужен у другом, који се води пред судом друге државе - каже Бобот. - То не значи да ће у Србији бити обустављен процес. Све је ствар процене суда. Морам да кажем да није логично да се воде два поступка за исто дело. Постоји уговор између Србије и Црне Горе који предвиђа спајање предмета. Треба видети за која дела је тачно оптужен и да ли се она поклапају у оба поступка.
Адвокат Небојша Милосављевић објашњава да у случају да споразум буде прихваћен у Вишем државном тужилаштву Црне Горе, наш суд то не спречава да настави процес против тог окривљеног у оквиру својих овлашћења.
- Треба сачекати и видети да ли ће он бити направљен и каква ће пресуда бити - истиче Милосављевић. - Ако споразумом добије затвор, то ће помоћи на неки начин и нашем суду у одлучивању. У сваком случају, ако и буде направљен, наш тужилац ће имати могућност, да преко међународне правне помоћи тражи да му се омогући увид у списе, али и да саслуша окривљеног. Окривљени може и да предложи споразум о признању кривице и нашем тужилаштву.