Руски Тријумф: Представљамо вам С-400, систем због ког је Русија недодирљива (ФОТО/ВИДЕО)
С-400 представља један од најсавременијих ПВО система данашњице, и често га називају оружјем које чува руску независност.
Систем С-400 је развијан деведесетих година као наследник чувеног старијег рођака С-300. Прихваћен је у службу 2007. године, после екстензивног тестирања. Страни стручњаци су га назвали најбољим системом ПВО који је тренутно у употреби.
Паклени план МУСЛИМАНСКОГ ЕКСТРЕМИСТЕ! Хоће да промене закон како би понизили Србе за сва времена
Регуларни систем се састоји од најмање осам лансера са 32 ракете и мобилним командним центром.
Мозак система је командно возило 55К6Е, коме је основа шасија камиона Урал-533201. "Очи" система су врхунски радар 91Н6Е, са такозваном панорамском детекцијом, који може да "види" и региструје мете удаљене чак 600 километара, а на све то има и заштиту од ометања.
Ударна песница система су наравно шест батаљона 98ЗХ6Е система ракета земља-ваздух.
Цео систем има још велики број додатних возила, различите радаре, командне системе и друго.
Домет ракета зависи од величине мете, што значи да су веће летелице попут стратешких бомбардера изузетно угрожене ако покушају удар на Русију.
Ракете могу пратити до шест мета, а сигурно погађају чак и стелт авионе на удаљености до 150 километара, мете попут балистичких ракета на удаљености од 230 километара, "класичне" летелице на раздаљини до 390 километара, и велике мете попут стратешких бомбардера на удаљености од невероватних 570 километара.
Један систем, који се састоји од 8 дивизиона, може да контролише чак 72 лансера, или максимум 384 ракете.
Једна од одлика овог система су и гасни системи испаљивања ракете, што значи да је ракета избачена из цеви 30 метара увис пре паљења мотора.
ЦИА и МИ-6 организовале акцију "Сабља"?! Транскрипти откривају УЖАСНУ ИСТИНУ о убиству Ђинђића
Експлозија која се дешава при удару у мету је усмерена, што значи да је уништење мете готово загарантовано.
Систем је назван Тријумф у Русији, или СА-21 Гроулер по НАТО номенклатури.
Што се кризних подручја тиче, тачније подручја где систем тренутно може бити употребљен, С-400 је распоређен у Сирији, у руској бази Хмејмим у провинцији Латакија. Руси су били принуђени на тако радикалан потез после обарања Су-24 од стране Турске 2015. године.
ХРВАТИ ЗЛОУПОТРЕБЉАВАЈУ ЧЛАНСТВО У ЕУ: Загреб спрема блокаду Србији?!
Кина је купила овај систем, а претпоставке су да је у питању 6 батерија, за које се сматра да ће променити однос снага у региону. Овај систем би ставио Тајван и острва око којих се споре Кина и Јапан под сигурну заштиту руских ракета.
Индија је потписала уговор од чак 5.43 милијарде долара, и до краја 2020 године почеће испорука овог система великој азијској земљи.
Алжир и Белорусија такође имају ове системе, које су купили од Русије.
ЦИА скривала злочине над Србима у Сребреници: Американци открили праву истину о догађајима у БиХ
Ирак и Катар су изразили интересовање за куповину овог напредног ПВО система.
Један батаљон (8 лансера, 112 ракета, командна и возила за подршку) кошта око 400 милиона долара, а цена као и увек зависи од блискости земље купца са Русијом.
Пратите нас и на нашем инстаграму СрбијаДанас.