ОТАЏБИНА ИМ ЈЕ БИЛА СВЕ Руси гинули за Србију, па остали у њој да умру! Сахрањена двојица руских добровољаца!
Игор Осипов, козачки пуковник и Сергеј Сухарев, руски племић, ратовали за Србију на КиМ и у Херцеговини, добили су многе битке, али изгубили животне
За само два дана напустила су нас два српска хероја и истинска православца.
Игор Николајевич Осипов, козачки пуковник, и Сергеј Сухарев Викторович, потомак руских племића, почетком грађанског рата у нашој земљи дошли су да се боре као српски добровољци.
Игор Осипов (55) преминуо је 3. априла. Велики део живота провео је на ратиштима у Придњестровљу, БиХ и Донбасу. Од децембра 1992. године био је припадник 1. козачког одреда Војске РС. Чин козачког пуковника носи од 1990. У последњих годину дана имао је доста тешких операција, али након бројних добијених ратних, изгубио је животну битку.
ПУТИН НЕ ЗАБОРАВЉА БОМБАРДОВАЊЕ СРБИЈЕ! Председник Русије одржао лекцију лидеру моћне западне земље!
НЕКА НАС ЧУЈЕ КФОР! Војска Србије издала ЈАСНО саопштење!
Руски експерт РАЗОТКРИО план Пентагона: "На Балкану имају ЈЕДАН ЦИЉ, зна се ко ће их СПРЕЧИТИ"
Остао без шаке
Дан после смрти Осипова, умро је и Сергеј Сухарев (52), који је ратујући на Космету и у Босни остао без ока и шаке. Пут у Србију овог хероја довео је као туристу пред сам рат (1989). Како је једном приликом рекао, одмах је видео да у Србији живе људи блиски по менталитету и по срцу са Русима.
Када је у Југославији почео рат, Сергеј је живео на Крфу, а одлуку да буде уз српски народ донео је у најтежем периоду.
- Када је видео да су у Сарајеву убили српског свата само зато што је био Србин, одлучио је да дође и брани српски народ - прича један од Сергејевих пријатеља.
Сухарев се најпре прикључио једном хуманитарном конвоју у Херцеговини, а потом и регуларној Армији Републике Српске.
- Готово читав рат провео је у јединици Гојка Ненадова Меџика, који је пре рата био члан 63. падобранске бригаде. Иако је изгубио и горњу половину прстију на левој шаци, Сергеј је остао да брани српски народ у БиХ до краја рата. Био је и теже рањен, али чим би се опоравио враћао би се на линију фронта. У рату је упознао и жену која му је касније постала супруга и родила децу - додаје саговорник.
Обновио цркву
Након рата Сергеј је нешто више од шест година живео и у Алексинцу, где је почео са добротворним радом и обновом једне цркве.
- Реч је малој и старој црквици посвећеној Светој Тројици, која је обновљена после Другог српског устанка. А када му је намесник испричао да су се у тој цркви причешћивали руски добровољци 1876. године, када су дошли да помогну Србима да стекну независност и да је ту убрзо за њих била изграђена и болница, дилеме више није било. Заједно са намесником поправљао је цркву - прича Сергејев пријатељ.
Сухарев је сахрањен прекјуче на гробљу у Болечу. а последњих година са породицом је живео у Калуђерици.
"Неће они мене да ЗАЈ*БАВАЈУ - КОСОВО ОСТАЈЕ СРБИЈА!" Овако је Слоба реаговао на УЦЕНУ са Запада
НА НИШАНУ ЛАЗАНСКОГ! Ево шта је СУШТИНА ВОЈНЕ МОЋИ Србије (ВИДЕО)
Лазаревић чуо СТРАВИЧНУ КЛИНТОНОВУ РЕЧЕНИЦУ за време НАТО агресије и у тренутку ОСЕДЕО!
Тачан број руских добровољаца који су ратовали на страни Срба ни данас није познат, говори се да их је било између 500 и 700. Нема ни тачног броја погинулих, а у Вишеграду, на споменику руским добровољцима који су ратовали на простору преко Дрине, од 1992. до 1995. године уклесано је 37 имена. Руси који су своје животе уградили у темеље Републике Српске добили су и свој дан, 12. април - Дан руских добровољаца.