УКЛЕТЕ ПАРЕ СА КИПРА! Сви који су знали за МИЛИЈАРДЕ су МИСТЕРИОЗНО МРТВИ - ТАЈНА проткана БРУТАЛНИМ ЛИКВИДАЦИЈАМА
Људи са информацијама о изношењу пара из државе током санкција завршили су живот под сумњивим околностима. Шеф НС каже да су претекли само он и Динкић.
Афера "кипарске паре", тешка око 3,5 милијарди тадашњих немачких марака, до данас није добила епилог. Људи који су знали све о томе живот су завршили трагично и под сумњивим околностима, а и документацији се губи сваки траг!
Наиме, Велимир Илић, којег је Влада Србије 2001. именовала за шефа тима за расветљавање овог случаја, открива да је документација о изношењу државног новца на Кипар тада предата властима у Београду, али да је потом мистериозно нестала. Он каже и да су - осим њега и Млађана Динкића - мртви скоро сви актери који су учествовали у овој афери или су касније покушавали да утврде где је завршио државни новац који је деведесетих, током санкција, ношен на Кипар.
- То је велика пљачка, коју је неко заташкао. Али није никад касно да се то активира и покрене истрага јер токови новца остављају траг, иако су сви учесници те афере, односно сви актери у ланцу, под земљом - започиње Илић причу и додаје:
- Жика Петровић, директор "Јата", пилотирао је кад су паре пребациване. Баџа (Радован Стојичић, министар полиције) пратио је и обезбеђивао преношење новца, а Кундак (Зоран Тодоровић, директор "Беопетрола") имао је овлашћење да подиже паре, купује нафту... Сви су ликвидирани, а случајеви нису расветљени.
Илић истиче да није резрешен ни случај смрти банкарке Борке Вучић, која је погинула под чудним околностима:
- Она је у овом ланцу новац примала, књижила, пратила његове токове, правила документацију. Та жена је све знала, све папире је имала. А после 2000. желела је да се тај новац врати, чак је правила и неке пројекте да се улаже у пољопривреду. Умрла је у саобраћајки.
Уз Илића, у трочланом Владином радног тиму били су и по један представник МУП и НБС. Они су, сведочи Илић, од тадашњег кипарског председника и министра полиције добили сву документацију о новцу коју је Србија имала на рачунима у тој земљи. Папири су, како тврди, завршили код премијера Ђинђића и тадашњег министара правде Владана Батића и гувернера НБС Млађана Динкића, али да не зна каква је судбина тих докумената:
- Ђинђић је убијен, Батић је поднео кривичне пријаве за ту аферу, али је преминуо. Живи смо само Динкић и ја. Мене је сам Бог спасао. Два пута су ме нападали, имао сам тешке повреде главе. Преживео сам, али чинили су све да ме ископромитују, исмеју, направе будалом, смање рејтинг... И никад ме нико није позвао из званичних институција на разговор.