Вучић на отварању најсавременијег технолошког кампуса: Посао за 4.200 ЉУДИ! (ВИДЕО)
Вредност инвестиције у изградњу најсавременијег технолошког НЦР кампуса је око 90 милиона долара.
Председник Србије Александар Вучић присуствује почетку радова на изградњи најсавременијег технолошког НЦР кампуса на Новом Београду.
Радови почињу у Блоку 42 у Булевару Милутина Миланковића.
Патријарх после састанка са председником Србије: Вучић се јуначки бори за Косово, молим се Богу да му да снаге
"Србија напредује на путу ка ЕУ, РЕФОРМЕ ДАЈУ РЕЗУЛТАТЕ": Стигле ПОХВАЛЕ од ЗВАНИЧНИКА Европске уније
ВУЧИЋ ПОСЛЕ САБОРА СПЦ Владика ми је рекао: "Шта год да урадиш бићеш крив!" Борићемо се да извучемо максимум, тежак период је пред нама
Председник Србије обратио се присутнима
Председник Србије захвалио је на дивном дану и што упркос киши доносе осмехе за запослене и нове запослене у овом кампусу.
- Људи из НЦР-а хвала вам на овом дивном дану! Донели сте осмехе за све запослене, за њих 3000 и нешто људи, а и за оне који ће се тек запослити. Ова компанија је доказ да односи Америке и Србије могу да буду још бољи, мали смо ми да мењамо будућност Америке, али можемо да допринесемо да барем буде мало успешнија. Овим пројектом враћамо осмехе и грађанима Србије. Ми овим учествујемо у изградњи боље будућности. Србији данас треба памет и нове технологије. Овде ће више хиљада овде учити и стварати и што више развијамо своју памет то ће нам и будућност бити боља. Због тога НЦР зато важан, учи нас да смо способни за велика дела и да нема циља и задатака који се не могу урадити - рекао је Вучић и додао:
- Србији данас више него икад треба памет, нова технологија. Овде ће више од 4.000, 5.000 људи учити. Србија је пета у целом свету по броју талената. Због тога нам је НЦР толико важан, јер нас учи да смо способни за велика дела. То је пут којим је Србија кренула и неће се заустављати - истакао је Вучић.
Вучић је истакао да је држава подржала тај пројекат са 14 милиона евра, као и да су Србији потребне нове технологије и памет, која ће све да доживаљава као изазов који треба решити, а не као проблем.
- Србија жели да улаже у своју памет. Србија је мерама фискалне консолидације успела да уложи у овај пројекат. Није лако довести НЦР. Србија је помогла овај пројекат са 14 милиона евра. Овај кампус је толико важан и срећни смо због сарадње. Желимо још више америчких компанија, ова америчка компанија запошљава највећи број људи од свих америчких фирми које послују у нашој земљи - додао је Вучић.
Председник Србије и ЦЕО компаније озваничили почетак радова на кампусу
Вредност инвестиције у изградњу најсавременијег технолошког НЦР кампуса је око 90 милиона долара.
Зграда кампуса ће заузимати површину од око 30.000 метара квадратних и имаће два спрата испод земље за паркинг, приземље у коме ће се налазити малопродајни и угоститељски објекти и још седам спратова најсавременијег пословног простора.
Усељење је, како су раније објавили медији, планирано за крај 2020. или за први квартал 2021. године и предвиђено је да ту ради око 4.200 људи.
Представници компаније обратили су се присутнима
У име компаније НЦР обратила се Marija Živanović-Smith која је изразила захвалност председнику Србије и његовом тиму што су учествовали у развијању идеја ове компаније.
- Србија је веома важна за НЦР имајући у виду да је управо Београд као једна од стратешких локација за развој, унапређење и иновације. Запослени НЦР-а у Србији су међу најбољима, а тимови који овде раде помажу у пословању неким од највећих трговаца, банкама и ланцима ресторана широм света. Изградњом кампуса ми мењамо будућност и градимо нови дом за НЦР иновације и наше запослене у Србији - рекла је представница компаније Марија Živanović-Smith.
Присутнима се обратио и амерички амбасадор Америке Кајл Скот.
- Велико ми је задовољство да присуствујем овом великом кораку напред за НЦР у Србији. Ова компанија је пример због чега многе америчке компаније долазе и инвестирају у Србију. Они су показали посвећеност и велики труд и рад у Србији. Након пажљиве и независне анализе одлучили су се за Србију, а након тога су привукли и висококвалификовану радну снагу уз подршку власти. Што више Србија буде на такав начин радила биће све боље. Они су доказ да је оправдано инвестирати у Србију. Нови кампус донеће нова радна места за Србију и он учвршћује улагање НЦР у Србију - рекао је Скот.
У име компаније обратио се и директор Овен Саливан.
- Желим да се захвалим председнику за добродошлицу нашој фирми када је дошла у Србију. Добро је бити у Србији. Београд и Србија могу да се такмиче свуда, јер имају талентовану радну снагу. Ми разумемо традицију Срба који су навикли да побеђују и ми смо то прихватили. Идемо напред са свима вама - рекао је Саливан.
Председник компаније Мајк Хајфорд рекао је да ће НЦР компанија наставити да инвестира у Србију.
- Определили смо се да наставимо да инвестирамо у Србију због великог броја талентованих људи, добре инфраструктуре, позитивних економских кретања и подршке државе инвеститорима. Изградњом кампуса у Београду подићи ћемо наше присуство у Србији на следећи ниво. То ће бити наша платформа за иновације и представљаће значајан корак напред за наше пословање - рекао је председник компаније и ЦЕО корпорације НЦР Мајк Хајфорд.
Вредност инвестиције је 90 милиона долара
Почетку радова присуствује и амбасадор САД у Србији Кајл Скот, председник и ЦЕО корпорације НЦР Мајкл Хејфорд, ЦОО корпорације НЦР Овен Саливан (Owen Sullivan), виши потпредседник за корпоративни маркетинг, комуникације и екстерне послове корпорације НЦР Марија Živanović-Smith и генерални директор компаније НЦР за Србију и директор за маркетинг и спољне послове за Европу, Блиски исток и Африку Стефан Лазаревић.
Вредност инвестиције у изградњу најсавременијег технолошког НЦР кампуса је око 90 милиона долара. Зграда кампуса ће заузимати површину од око 30.000 метара квадратних и имаће два спрата испод земље за паркинг, приземље у коме ће се налазити малопродајни и угоститељски објекти и још седам спратова најсавременијег пословног простора.
"Навикли смо на ПРИТИСАК, увек су ДУПЛИ СТАНДАРДИ": Дачић открио ГЛАВНИ УЗРОК напада на Србију са Запада!
"Скандал је у ЕУ примити Хрватску и Словенију, а одбити Србију" Лагард ОДБРУСИО у Бриселу, а онда поменуо КОСОВО
СРБИЈА КРЕЋЕ У НОВЕ ПОБЕДЕ! Наставља се градња на Коридору 11: Радници на деоници Чачак-Пожега већ у ПЕТАК
НЦР корпорација је водећа компанија у области софтвера и пружања услуга у сектору финансија, малопродаје, угоститељства и телекомуникација. Такође, НЦР корпорација има око 34.000 запослених и послује у 180 земаља. Седиште НЦР-а је у Атланти у америчкој држави Џорџија.
Како је раније објављено, кампус НЦР ће се налазити уз Железничку станицу Нови Београд. То је други кампус који амрички НЦР подиже негде у свету, а први је изграђен у Атланти. У Србији 3.148 запослених у НЦР-у ради на шест засебних лоакција. Усељење је, како су раније објавили медији, планирано за крај 2020. или за први квартал 2021. године и предвиђено је да ту ради око 4.200 људи.