САСТАВЉАЈУ СЕ ЛИСТЕ БИРАЧКИХ МЕСТА: Гласаће се у кафанама, дискотекама, приватним кућама... Власницима лепа накнада
За коришћење приватних објеката власницима се плаћа накнада, која је на прошлим изборима износила око 5.000 динара, а државу је то укупно коштало три и по милиона динара.
Градови и општине састављају листе бирачких места, до 16. марта треба да доставе предлоге. Грађани ће се изјашњавати на око 8.300 пунктова, међу њима и кафићи. Власници кућа где се гласало добијали по 5.000 динара.
Градови и општине имају рок до 16. марта да Републичкој изборној комисији доставе предлоге за бирачка места. Очекује се да број бирачких места буде сличан као за председничке изборе 2017. године, односно око 8.300.
Вучић донео одлуку: Отказани сви предизборни скупови СНС до 1. априла
За изборе из државне касе издвојено 792,5 милиона динара!
СНС доминира политичком сценом: Вучићева листа на 59,8 одсто подршке бирача!
Пошто се не очекују значајне промене у односу на председничке изборе, од локалних самоуправа у пракси се очекује да провере и ажурирају податке о местима на којима се тада гласало.
Према упутству РИК, бирачка места се одређују за гласање најмање 100, а највише 2.000 људи. По правилу, реч је о објектима у јавној својини, али тамо где је неопходно могу се одредити и приватне просторије. Тако ће се и у априлу гласати у приватним кућама, кафанама, гаражама, биоскопима и фотографским радњама. Пре две године једно бирачко место у Брусу отворено је у - стрељани. Чак се и у Београду гласало на око тридесет пунктова у приватним објектима - кућама, ресторанима, дискотекама...
За коришћење приватних објеката власницима се плаћа накнада, која је на прошлим изборима износила око 5.000 динара, а државу је то укупно коштало три и по милиона динара.
Правила кажу да бирачко место не може бити у верском објекту, у просторијама политичке странке, као ни у локалима у власништву кандидата за народног посланика или члана његове породице.
Бирачка места на Косову и Метохији одређује Канцеларија за КиМ, "водећи рачуна о безбедносној ситуацији на територији ове аутономне покрајине, најкасније до четвртка 2. априла 2020. године". Места на којима ће се гласати у затворима предлаже Министарство правде, а у иностранству Министарство спољних послова.
Републичка изборна комисија одредила је колико ће која партија имати представника међу 853 члана радних тела за организацију избора. Број се одређује на основу броја посланика у парламенту, па ће СНС имати 281, СПС и СРС по 110, ДС 75, ЛДП-ЛСВ-СДА 50, ЈС 31, СДС 26... Ипак, партије дела опозиције које бојкотују гласање неће именовати чланове радних тела. Рок да се пошаљу предлози кандидата је 18. март.
ОВЕ СТРАНКЕ ИЗЛАЗЕ ЗАЈЕДНО НА ИЗБОРЕ: Представљена коалиција Уједињена демократска Србија!
Спрема се 15 изборних листа: Рок пријаве за учешће на изборима 10. април
МЛАДЕ НАДЕ ЗА ПОСЛАНИКЕ! Погледајте КОМПЛЕТАН СПИСАК кандидата на изборној листи "Александар Вучић - За нашу децу"
ПОКС захтева да се омогући гласање у дијаспори свим нашим држављанима
Коначна одлука: Покрет "Доста је било" бојкотује изборе на свим нивоима