СРБИЈА ИМА ТАЈНИ ВОЈНИ ПЛАН: Постајемо јачи од свих земаља у региону заједно - НАОРУЖАЊЕ и економија рапидно напредују
Наша армија мора да буде моћнија од оружаних снага Хрватске, БиХ, Албаније и лажне државе Косово заједно, каже се у новој стратегији одбрамбене политике
Српски државни врх на челу са председником и врховним командантом Александром Вучићем усвојио је тајни стратегијски документ дугорочног развоја Војске Србије, како се сазнаје.
Према овој стратегији, којом се први пут у последње две деценије прецизно дефинишу правци развоја српског одбрамбеног система, наша војска треба да буде јача од свих осталих, потенцијално непријатељских оружаних снага у региону заједно.
ГРМЕЛО КОД ПОЖАРЕВЦА: Српска и америчка војска на истом полигону - тресло се тло од снаге (ФОТО/ВИДЕО)
КАКАВ ТО ДРОН ПОЉАЦИ КОРИСТЕ?! Употребили га на граници са Белорусијом, осматра и дању и ноћу (ФОТО/ВИДЕО)
БРИТАНСКА ВОЈСКА ИЗНЕЛА НОВЕ ПЛАНОВЕ У ДОКУМЕНТУ "ВОЈНИК БУДУЋНОСТИ" Лондон шаље трупе у три државе, од којих је једна европска!
Треба нам 110% моћи
Анализе показују да смо сада на неких 65-70% моћи у односу на збројене оружане снаге Хрватске, БиХ, Албаније и такозване лажне државе Косово. Ипак, закључено је да то није довољно добро и новом стратегијом иде се ка томе да Војска Србије у наредних неколико година буде доведена на ниво од најмање 110% војне моћи у окружењу.
- Једино ако Војска Србије буде способна да у сваком тренутку одврати напад и одлучно и ефикасно неутралише претњу из свих праваца, са страна свих потенцијално непријатељски настројених земаља из окружења, може се говорити да постоји дугорочна гаранција мира и стабилности. Само ако потенцијални агресори буду знали да ће им у најкраћем могућем року напади бити одбијени и истовремено им нанети несразмерно велики губици у људству и техници, Србија може дугорочно да планира државни и друштвени развој. Зато је процена да је неопходно да Војска Србије достигне 110% ватрене, техничке и кадровске моћи свих потенцијално непријатељских оружаних сила у нашем региону - како се наводи.
У овом документу се на више места јасно наводи да Војска Србије нема и никада неће имати улогу агресора, односно да је њена улога искључиво одбрамбена и одвраћајућа.
- Искуство недвосмислено показује да је јака оружана сила најбољи одвраћајући фактор који најефикасније обезбеђује територијалну целовитост, суверенитет и економску стабилност. Зато је улагање у Војску Србије директно улагање у развој читаве државе. Развој и снажење оружаних снага има само и једино одбрамбени и стабилизирајући смисао. Нема ни говора о било каквој агресивној компоненти наших оружаних снага која би на било који начин угрозила било кога у региону - напомињу војни стручњаци.
И док званично јуче нико није хтео да коментарише сазнања, пензионисани потпуковник Љубан Каран каже да Србија има реалне разлоге за максимално подизање моћи своје војске.
Моћно оружје стиже и са Запада
Најсавременије оружје и опрема за Војску Србије у наредним месецима стићи ће не само из Русије и Кине већ и из Западне Европе.
Како се сазнаје, у току су преговори, а потписани су и предуговори о испоруци моћног наоружања које се производи у једној од највећих НАТО земаља.
- У Србији ће сви добронамерни људи бити пријатно изненађени, а многи у региону биће шокирани када ускоро буде објављено шта све Србија купује на Западу - како се тврди.
- Није случајно да наша армија мора да ојача до те мере да може парирати свим државама из региона заједно. Државе из нашег окружења се и политички и војно удружују против Србије и то више и не крију. Хрвати и Албанци се свако мало међусобно зову "браћа по оружју", а претње стижу и из БиХ, где непрестано звецкају оружјем. Војска Србије зато мора да буде толико снажна да може да организује одбрану од свих оних из окружења који би могли да се удруже против нас. То је најбоља гаранција мира, то када нико не сме ни да помисли да нас нападне - подвлачи Каран.
Сјајна вест
Безбедносни стручњак Ђорђе Веруовић каже да је ово сјајна вест и за државу и за војску.
- Дугорочни стратешки план Војске Србије није постојао више од двадесет година и ова стратегија је зато сада изузетно важна. Бољитак у Војсци Србије види се и по томе што Војска сада размишља о будућности, а раније је размишљала само како да се "одржи у животу" - закључује Веруовић.