АЛАРМАНТНО! Активиран АМБЕР АЛЕРТ, нестале сестре (6 и 4): Мајка девојчица БРУТАЛНО УБИЈЕНА у породичном дому (ВИДЕО)
Две девојчице нестале су у Луизијани након што је њихова мајка брутално убијена у њиховом дому у четвртак рано ујутру.
Полиција је издала хитну потрагу за сестрама, Џејли (6) и Ерин (4), након њиховог нестанка. Верује се да су отете пре 8 сати ујутру у четвртак.
Нестанак мајке, Кали Брунет (35) пријављен је 24 сата раније и она је на крају нађена мртва у својој кући, преносе локални медији.
Полиција је рекла да је њен отац пронашао њено беживотно тело на поду спаваће собе и верује се да је убијена. Истражитељи су рекли да постоји разлог да се верује да су деца тренутно у опасности.
Шеф полиције је рекао да би деца у овом тренутку могла да буду на пола пута преко земље, али да користе сва средства да их пронађу и врате кући.
Он је додао да су деца нестала заједно са мајчиним колима. У овом тренутку нема осумњичених нити се зна где би деца могла да буду.
Истражитељи испитују смрт мајке као убиство, али се не зна начин на који је умрла.
Активиран је Амбер алерт, а детективи су у њему написали да трагају за мушкарцем како би га испитали након насиља у породици који је повезан са смрћу жене.
Сматра се да је наоружан и опасан и јавност се саветује да му не прилази.
Препознавање жртве насиља може бити изазовно јер многи људи скривају или минимизирају своје проблеме из страха, срама или због других фактора. Ипак, постоје неки знакови на које треба обратити пажњу, као и начини на које можете реаговати ако сумњате да је неко жртва насиља.
Знакови да неко може бити жртва насиља:
Физички повреди: Присуство необјашњивих повреда или повреда које се често понављају може бити знак физичког насиља.
- Промене у понашању: Промене у понашању као што су повлачење, нервоза, депресија или анксиозност могу указивати да особа пролази кроз неки облик насиља.
- Изолација: Жртве насиља често се повлаче и избегавају друштвене ситуације. Партнер који је насилник може покушати изоловати жртву од породице и пријатеља.
- Финансијска контрола: Насилници често контролирају финансије жртава, ограничавајући им приступ новцу или присвајајући њихову имовину.
- Емоционално понашање: Насилници често користе емоционално манипулативне тактике попут понижавања, вређања или претњи како би контролисали своје жртве.
Како реаговати ако сумњате да је неко жртва насиља:
- Будите подршка: Приступите особи с пажњом и емпатијом. Немојте је осуђивати или кривити за ситуацију у којој се налази.
- Понудите помоћ: Питајте особу како можете помоћи и будите спремни да је подржите у проналажењу сигурног уточишта или тражењу професионалне помоћи.
- Препоручите ресурсе: Упознајте особу са ресурсима као што су телефонске линије за подршку, сигурне куће или организације које пружају помоћ жртвама насиља.
- Поштујте границе: Ако особа не жели да прича о својој ситуацији или не жели помоћ, поштујте њене границе. Немојте је притискати или форсирати на било који начин.
- Пријавите насиље: Ако сумњате да је неко у опасности, не устручавајте се да пријавите насиље надлежним органима или организацијама за заштиту жртава.
Важно је бити обазрив и тактичан у приступу како бисте осигурали да особа која је жртва насиља осећа подршку и разумевање.
Извор: Србија Данас/Република