БРИСЕЛСКИ ШАМАР ЗА АЛБАНЦЕ: Сутра се прича о уласку нових чланица у ЕУ, а Албанију нико не помиње!
Међу чланицама ЕУ нема сагласности да се процес проширивања више подстакне.
Шефови дипломатија Европске уније (ЕУ) ће сутра у Луксембургу усвојити закључке о даљој политици уласка нових чланица и извештајима Европске комисије (ЕК) о реформама на Западном Балкану, али се одлука о преговорима са Скопљем, како се очекује, одлаже за јесен.
Дипломате у Бриселу наводе да би можда једно поглавље у преговорима о чланству с Београдом могло бити отворено на међувладиној конференцији ЕУ-Србија крајем месеца.
Званичници у Бриселу су додали да се истовремено за јесен одлаже одлука о датуму почетка преговора, како сад изгледа, са Северном Македонијом, док више земаља сматра да због политичких сукоба и проблема с организованим криминалом, Албанија то засад не може добити. Холандија је управо од Европске комисије затражила да стави ван снаге режим без виза за улазак држављана Албаније у шенгенски простор Уније.
КРИЗА У АЛБАНИЈИ СВЕ ВЕЋА! Рамина странка покренула поступак за СМЕНУ ПРЕДСЕДНИКА!
ТИРАНА НОКАУТИРАНА У АМСТЕРДАМУ: Холандски парламент гласао против отварања преговора за улазак Албаније у ЕУ
Међу чланицама ЕУ нема сагласности да се процес проширивања више подстакне, будући да неки кључни партнери у Унији истрајавају на ставу да се најпре мора изнутра стабилизовати и оснажити ЕУ, укључујући последице изласка из чланства Велике Британије.
Уједно се и те како води рачуна да према уласку нових земаља у Унију постоји видан отпор у политичким снагама и међу грађанима не малог броја чланица ЕУ.
АЛБАНИЈА КЉУЧА! Рама креће у ОБРАЧУН са опозицијом, полиција ОКУПИРАЛА Пјеренџас и ХАПСИ ГДЕ СТИГНЕ (ВИДЕО)
КАМЕНОВАЛИ ЕДИЈА РАМУ: Бежећи газио демонстранте! (ВИДЕО)
ПОЧЕО КОНАЧАН ОБРАЧУН У АЛБАНИЈИ: Парламент расправља о опозиву председника Иљира Мете!
Лист италијанских пословних кругова "Соле 24 оре" пише данас да у многим земљама ЕУ "растући уплив екстремних и према ЕУ суревњивих странака наводи тамошње владе на оштрије националистичке ставове".
"Соле 24 оре" преноси изјаву једног европског дипломате да су унутар ЕУ "настале многе пукотине, тако да се сада, за разлику од 2018, кад су видљивије против почетка преговора с Албанијом и Северном Македонијом, биле Француска и Холандија, број таквих земаља повећао и сад су уздржане и Немачка, Данска, Белгија, Луксембург и Шпанија".