НЕМА ПООШТРАВАЊА МЕРА ЗБОГ УСКРСА: Тренутне епидемиолошке мере остају на снази, за празник цела земља црвена зона
Оваква одлука донета је на бази анализе кретања кривуље пандемије
У Италији остаје готово све по садашњим прописаним антиковид мерама до 30. априла. То је резузлтат данашње одлуке италијанске Владе уочи ускршњих празника.
Мање погођени региони остаће у такозваној наранџастој боји, они са већим процентом заражених на 100.000 становника по седмичном сабирању Научно-техничког Комитета и Министарства здравља остају, или постају црвене зоне.
ДА ЛИ ЈЕ ОВО ДОКАЗ ДА НИСМО САМИ? Мистериозни објекти обасјали небо изнад Орегона (ВИДЕО)
НЕСТАШНА КОНОБАРИЦА ХТЕЛА ДА ПРОБА НА БИКУ: Само што је почела да ужива, вагина је доживела струјни удар! (ВИДЕО)
ГУБЕ 400 МИЛИОНА ДОЛАРА НА САТ: У Суецком каналу блокирано 185 бродова
Од 20. априла могућно је сходно епидемиолошкој кривуљи постепено отварање извесних активности. Како је и најављено, три дана за ускршње празнике (од 3. до 5. априла) читава Италија биће црвена зона, све затворено и без кретања како би се избегла окупљања и славља.
Пола Италије је у црвеној зони, значи потпуно затворено за кретање, са отвореним само најнеопходнијим радњама, самопослугама, апотекама, трафикама. Пола је у наранџастој, где је дозвољено отварање малих радњи гардеробе, књижара, парфимерија. Забрањен је рад барова и ресторана, може се достављати храна на кућну адресу. Свуда на снази остаје полицијски час од 22 сата до пет ујутру.
Посебна брига због деце
Нови декрет за сада доноси измену у погледу отварања обданишта и основних школа и у црвеним зонама, са строгим мерама контроле и вентилацијом простора. Школе су затворене већ дуго, па је закључено "да су деца изгубила веома много како на едукативном тако и на плану социјализације".
Оваква одлука донета је на бази анализе кретања кривуље пандемије како у регионима тако и на читавој територији, садашњи број заражених на 100.000 становника износи између 264 и 240 што је опомена да се не могу олабавити мере, иако трагедију епидемије прати и она економска и социјална.
Опет се све своди на закључак да је једино оружје у борби против пандемије масовно вакцинисање. Међутим, вакцине недостају Италији у континуитету, а да би се до септембра, како је програмирано, вакционисало 80 посто становника, требало би да буде утростручен садашњи ритам вакцинисања, то јест 500.000 доза дневно.