"Урлају на нас и туку нас као краве" Ове земље имају најбруталније казне за прекршиоце (ВИДЕО)
Насиље и понижавање које полиција у земљама широм света примењује над грађанима углавном погађа најсиромашније и најрањивије.
Док све више земаља у свету уводи карантин, милијарде људи суочене су са рестриктивним мерама строжим него што је ико очекивао. Полицији се у већини земаља даје дозвола - експлицитна или прећутна - да контролише понашање грађана на начине који би се у некој ауторитарној држави сматрали екстремним.
Током трајања ванредног стања UNIQA увела ОЛАКШИЦЕ
ИТАЛИЈА УСКОРО ДОБИЈА НОВИ ТЕСТ НА КОРОНУ: Биће направљен за неколико дана, ево чему ће служити
Немачки званичници страхују да је здравство пред колапсом: Повећали капацитете, али то није довољно
Полиција у Кенији пре неколико дана изјавила је ''искрено саучешће'' пошто је један 13-годишњи дечак устрељен и убијен на лицу места на тераси у Најробију док је полиција патролирала градом у време полицијског часа.
- Урлају на нас и туку нас као краве, а ми смо грађани који поштују закон - рекао је Хусеин Мојо, отац убијеног дечака Јасина.
Све је више индиција да полицијске снаге у многим земљама користе окрутне и понижавајуће методе кажњавања како би у карантину задржале најсиромашније и најрањивије групе, међу којима се налазе и десетине милиона људи који ризикују да умру од глади уколико не прекрше карантин и не изађу да пронађу посао како би зарадили за оброке.
Протекле недјеље појавили су се и снимци који приказују мигрантске раднике у Индији склупчане поред пута док их посипају хемикалијама ваљда је циљ био дезинфиковати их пре него што уђу у своју провинцију.
Радници су у повратку из Њу Делхија испрскани средством за избељивање које може да оштети кожу, очи и плућа, пренео је Индиан Експрес. У Панџабу су људи који су прекршили меру карантина били принуђени да раде чучњеве док певају: ''Ми смо непријатељи друштва. Не можемо да останемо у кућама.''
Сличне методе понижавања примењује и полиција у Парагвају гдје се људи који прекрше карантин приморавају на некакву гимнастику док им се прети електрошокером. Неки су приморани да леже лицем ка земљи и понављају: ''Обећавам да нећу поново излазити из куће.''
Иако је глобални консензус да заштита јавног здравља у јеку пандемије захтева привремену жртву неких личних слобода, експерти Уједињених нација за људска права апеловали су на националне владе да се постарају да поступци у борби са пандемијом буду “сразмерни, неопходни и недскриминаторни”.
Најчешћа мета насиља су они који не могу да приуште себи да немају посао или они принуђени да ходају данима до својих села из градова у којима су се нашли пре него што су уведене мере карантина.
Немачки експерт објавио поражавајуће податке: "Маске не штите, COVID - 19 се преноси и путем ваздуха"
Пандемија иде на руку криминалцима: Расте број жртава трговине људима, погледајте на ком месту је Србија
НАФТНИ РАТ СЕ НАСТАВЉА: Американци би могли да уведу санкције свом традиционалном САВЕЗНИКУ
ПРЕДСЕДНИК БРАЗИЛА ШОКИРАО: ОВОМ изјавом изазвао неверицу, исмејао гувернера Рија де Жанеира (ВИДЕО)
Члан мафије је први затвореник у Италији који је умро од корона вируса