ЗАШТО НИКАД НЕ ВИДИМО ГЛАВУ ОСЛИЋА? Ова риба се УВЕК продаје БЕЗ ПРЕДЊЕГ ДЕЛА: Ево који је РАЗЛОГ!
А сви волимо да га једемо!
На тезгама је велики избор морских плодова и разних врста риба, укључујући и ослић. Многи људи више воле ову врсту рибе због приступачне цене и погодности при њеном спремању, јер у односу на речну рибу ослић има много мање костију. Нажалост, у поређењу с бакаларом, пастрмком и шараном, ослић је мање популаран.
ДОБРО ПАЗИТЕ! Ако људи у вашој околини раде ово, БЕЖИТЕ ОД ЊИХ!
У ВЕЗИ СУ ДВЕ ГОДИНЕ, А НИКАДА СЕ НИСУ ПОЉУБИЛИ: Одлучили да се чувају за БРАК - Открили и ЗАШТО!
ДОКТОРИ ХИТНО РЕАГОВАЛИ! Нове информације о МИЉАНИНОМ СТАЊУ - обезбеђене ПОСЕБНЕ мере! Марија се огласила...
СВЕШТЕНИК покушао да ПРОКРИЈУМЧАРИ ДРОГУ и телефоне у ЗАТВОР! Забрањене ствари убацио у ЋЕВАПЕ
За разлику од осталих риба које се могу наћи у продаји, само ослић нема главу. Једини разлог зашто је то тако јесте транспорт, пошто се ослић највише лови у југозападном делу Атлантског океана, у Аргентини, Уругвају, Средоземном и Црном мору, јужним деловима Африке, у југоисточном делу Тихог океана, Перуу и Чилу. Продавци такође истичу да је то чест случај и са лососом.
Ослић је грабежљива риба чија је популација импресивна, иако стручњаци сматрају да је смањена због активног улова. Величина одраслог ослића је од 30 цм до 1,5 метара. Припада монотипској породици која обухвата 16 врста. Ослић већину времена проводи у дубини, а више расте у лову.
Због прекомерног лова ослића на појединим местима забележено је драстично смањење бројности ове рибе. Улов ослића у европском делу је доста испод нивоа, будући да су количине ове рибе поприлично исцрпљене у Црном и Средоземном мору. Постоји неколико разлога за то - еколошки проблеми, нелегалан лов, пецање мањих риба и нерегуларан риболов.