ПЕНИЦИЛИН МОЖЕТЕ НАПРАВИТИ САМИ КОД КУЋЕ: Без лекара - све ОВО имате у свом дому (ФОТО)
Овај антибиотик је један од најчешћих у употреби.
Узгајати буђ на хлебу или наранџи начин је на који се може развити пеницилин код куће, да се као у стара времена створи потпуно природни тип овог најпознатијег антибиотика.
Начин на који се природно код куће може узгајати пеницилин може користити свима, а посебно онима који немају обезбеђену здравствену заштиту или живе у оскудици па не могу да приуште овај антибиотик за излечење.
Наранџа или хлеб су две намирнице које је релативно лако приуштити, а неопходне су за развој пеницилина у сопственој режији. Једноставно, наранџу или хлеб треба довољно дуго пустити да стоје и убуђају се, јер баш то "зелено" што се развија на њиховој површини јесте пеницилин.
Ако узмете у обзир да сте у прилици неком да помогнете тако што ћетега излечити пеницилином, узгајање оваквог антибиотика на ове две једноставне намирнице можда може том неком да спасе живот.
Због тога, важно је знати како је то уопште могуће.
Одгајање пеницилина на хлебу (или наранџи, процес је исти) треба да прође кроз ове фазе:
- Хлеб ставити у кесу или у неки суд; оставити га да стоји док на њему не почну да се стварају споре; цео хлеб са почетним процесом буђања поделити на мање комаде; вратити комаде хлеба у кесу или суд, које треба затворити како би били под утицајем влаге или кондензације; пратити развој плесни и не уклањати са хлеба ништа док већина буђи не постане сасвим зелене боје.
Док буђ расте и развија се, она ће пролазити кроз белу, плаву и зелену фазу. Зелена буђ је она коју треба да постигнемо у узгајању плеснина хлебу (наранџи).
Зелена боја буђи садржи одређену дозу пеницилина. Када се примети да је хлеб у највећој мери прекривен зеленом површином, тада је буђ сазрела и може се почети са коришћењем у медицинске сврхе као пеницилин.
Постоје 2 опције када се овакав пеницилин примењује, у зависности који је тип слабости у питању и којим органима прети инфекција.
Опција А: Узмите комаде хлеба, напуните њима једну велику шољу и додајте у њу топлу воду (некључалу).
Помешајте то и можете конзумирати, а и поновити уколико је то потребно. Важно је напоменути да док се узгаја буђ, упоредно се развијају и друге ствари, али нису све од помоћи.
Када се конзумира овакав хлеб, у организам се уноси пеницилин, али и непријатан укус, који није тако лако превазићи. Ако се узму у обзир пролив или узнемирен стомак, који се као проблеми могу јавити услед конзумирања буђи са хлеба, закључује се да су они ипак мање озбиљни проблеми у поређењу са великим инфекцијама.
Стога се може рећи да је плесан са хлеба исплатив као помоћник у одбијању инфекције.
Овај лек се хиљадама година користио у древним културама, аи данас се примењује код многих народних лекова.
Опција Б: Полако и пажљиво остружите зелене буђи са хлеба. Очистите повреду, узмите струготине плесни и нанесите их преко целог повређеног места. Увијте рану неком крпом да боље делује, а и овај поступак се може поновити.
У античко доба, тадашњи лекари су ране мазали медом, зато што су се бактерије веома тешко размножавале у таквој средини. Ако је рана свежа, чиста и без инфекције, може се применити и мед на подручју повређене регије како би се сачувала од штетних бактерија. Веровали или не, али овакав третман медом и данас се примењује код извесних ургентних стања и повреда, тако да је препорука да се у кућној употреби, услед повређивања, једноставно покрије цела област медом, а рана завије како би тај мед држала на једном месту.