МРШАВИТЕ ДОК СПАВАТЕ: Овај трик већ вечерас примените, врло је једноставно - ВИШЕ НЕМАТЕ ИЗГОВОРЕ
Битно је да испоштујете ово!
Америчка Национална фондација за спавање утврдила је да излагање вештачком осветљењу пре спавања, као и касније буђење, као окоснице модерног стила живота, утичу на природни ритам организма и да тело изложено оваквим ситуацијама задржава сало.
Портал "Мсн"стога наводи осам начина који ће вам помоћи да мршавите чак и док спавате!
Наша певачица УСРЕД ЕМИСИЈЕ ДОЖИВЕЛА ИНФАРКТ: "Цео дан сам осећала ОВЕ СИМПТОМЕ, а онда је уследио СРЧАНИ УДАР"
ЗА ЗАТЕГНУТО ТЕЛО И НОГЕ БЕЗ ЦЕЛУЛИТА: Најбољу вежбу Јелене Ђоковић можете радити и у соби
КВАЛИТЕТАН САН
Истраживања су показала да у недостатку сна тело производи више хормона који изазивају глад, а мање оних који је заустављају. У таквом стању појешћемо више калорија него што је телу потребно.
ПОДЕШАВАЊЕ ТЕМПЕРАТУРЕ
Спавање у хладнијој просторији натераће тело да уложи више труда како би постигло оптималну телесну температуру, а студија објављена у часопису "Диабетес" наводи да су људи који су спавали у хладнијој просторији повећали прераду масти за чак 42 одсто. Ниска температура умањиће и ризик од развијања другог типа дијабетеса, а сматрају и да ће спавање без одеће максимално повећати ове предности.
ИЗБЕГАВАЊЕ АЛКОХОЛА ПРЕ СПАВАЊА
РЕМ фаза сна заслужна је за прераду калорија, а тело изложено алкохолу пар сати пре сна, уместо калорија прерађиваће ферментисане шећере од којих је сачињен алкохол, тврди др Мајкл Џеј Нусбаум.
- Шећери из алкохола таложе се на јетри која сада уместо масти, од тела тражи прераду шећера. Осим тога, нуспроизводи алкохола растављеног на шећере су калорије.
МАЊЕ ВЕЧЕРЕ
На касне оброке тело реагује по истом принципу као и код прераде алкохола. Дијететичарка Шерон Зараби тврди да је касни оброк с великим уделом угљених хидрата изразито тежак за метаболизам, те као алтернативни касни оброк препоручује биљну исхрану која ће поспешити процес пробаве, а неће тело додатно оптеретити пре сна.
ИЗБАЦИВАЊЕ ЕЛЕКТРОНСКИХ УРЕЂАЈА ИЗ СПАВАЋЕ СОБЕ
Плаво светло које емитују електронски уређаји, али и неке сијалице, успоравају стварање мелатонина који може да утиче на метаболизам, тврде стручњаци с Харварда. С друге стране изложеност плавом светлу повећава осећај глади, наводе стручњаци са Универзитета Нортвестерн, те тврде да то може да резултира повећањем телесне тежине, телесне масти и ризика за развијање дијабетеса.
СПАВАЊЕ У ПОТПУНОМ МРАКУ
Мелатонин, хормон који регулише метаболизам и који изазива поспаност, настаје у потпуном мраку, а било какав извор светлости одложиће његову производњу и тако повећати шансе за повећањем телесне тежине. Потпуно замрачење, тврди др Нусбаум, неће довести до неких значајних губитака тежине, али када вам је крајњи циљ мршављење, сваки грам је важан.
ВЕЖБАЊЕ
Осим добробити које ствара током дана, користи вежбања видљиве су и ноћу јер су мишићи настали тренингом много бољи прерађивачи калорија него масти. Уз то, америчка Национална фондација за спавање утврдила је да су људи који су вежбали током дана знатно квалитетније спавали ноћу.
ДИЈЕТА С ПОВРЕМЕНИМ ПОСТОМ
Хормон који је задужен за раст отпушта се у стању поста те омогућава синтезу мишића и искоришћавање масти. Из тог разлога препоручује се одржавање неколико сати поста, а добра идеја је тренутна популарност поста у трајању од 12 сати.