САКРИЈТЕ СЕДЕ ВЛАСИ БЕЗ ФАРБАЊА: Фризер открио невероватно једноставан трик да решите проблем
Седе власи нису баш омиљен „детаљ“ у коси код многих дама. Ипак, седе можете победити. Сазнајте како прекрити седе без фарбања на природан начин.
Након тридесете године живота шансе за појаву седих власи повећавају се чак 20 %. Има и оних који ће прве седе приметити још у младости. Када ћете ви добити прве седе власи зависи од много фактора. Један од њих је свакако генетика.
Уколико у својој породици имате доста особа које су потпуно седе или су јако рано почеле да их добијају, велика је вероватноћа да ће се то десити и вама.
Ове фризуре ПОДМЛАЂУЈУ: Стручњак тврди - делују ефикасније од неких ЕСТЕТСКИХ ТРЕТМАНА
Уместо вежбања користи ПОСЕБНО "помагало": Јелена Карлеуша открила тајну ВИТКЕ ЛИНИЈЕ, ово је њен ЈЕЛОВНИК
За прикривање постоје разни трикови, а ми смо издвојили један генијалан који предлаже Мет Њумен, популарни њујоршки фризер. Он саветује да седе прекријте тонираним гелом за обрве. Осим што прикрива седе власи, гел за обрве визуално ће косу учинити гушћом.
Користите ли гел код корена косе, осим што ћете визуално косу учинити пунијом и гушћом, сакрићете и седе. Боја гела се притом мора подударати с остатком косе, како би ефект био што природнији и уверљивији.
Зашто коса временом седи?
Појава седих власи је сасвим нормална појава, али ипак нису сви срећни због чињенице да њихова коса постаје бела. Постоји много разлога зашто ваша коса постаје бела, осим година. Неки од њих су:
- Недостатак витамина. Било који недостатак витамина Б6, Б12, биотина, витамина Д или витамина Е може допринети прераној појави седих власи.
- Генетика. Ранија појава седе косе код белаца може почети већ са 20 година, док особа може бити млађа од 25 година међу Азијатима, а 30 година у популацији Афроамериканаца.
- Недостатак кисеоника- оксидативни стрес. Оксидативни стрес изазива неравнотежу када у организму нема довољно антиоксиданата који би спречили штетне ефекте слободних радикала. Слободни радикали су нестабилни молекули који оштећују ћелије, убрзавајући старење и болести. Превише оксидативног стреса може утицати на развој болести, укључујући витилиго стања коже и пигмента. Витилиго такође може претворити косу у белу боју због смрти ћелија меланина или губитка ћелијске функције.
- Одређена медицинска стања. Проблеми са штитном жлездом, аутоимуне болести, као и алопеција ареата, могу довести до раније појаве седих власи, јер се брже губи меанин из ћелија косе.
- Стрес. Ћелије одговорне за боју косе могу се “испразнити” када је организам често изложен стресним ситуацијама.
- Пушење. Нека истраживања доказала су да се код пушача 2 пута чешће јавља појава седих власи пре тридесете године живота.
- Употреба јаких препарата за негу косе. Свакодневна употреба хемијских препарата за негу косе, као и алата за стилизовање може довести до раније појаве седе косе.