"РАДИЈЕ БИХ УМРЛА ПРЕПЛАНУЛА, НЕГО РУЖНА": Бизарни тренд међу девојкама, прскају у нос ОПАСАН спреј
Будући да се овај спреј користи углавном у ноздрвама, нуспојаве су још јаче.
Соларијуми, упркос својој штетности и спрејеви за самопотамњивање који углавном дају наранџасту боју и даље опстају на тржишту и спадају у неопходне третмане већини девојака које желе тамнији тен по сваку цену.
Па чак и тако, опште је познато да, да би се добио препланули тен у соларијуму исти мора да се посети више пута. Сада се појавио нови производ који обећава резултате, а начин примене је више него бизаран - у питању је спреј за нос за самопотамњивање који обећава "таман тен изнутра".
Произвођачи кажу и да не мора да се прска само у нос, већ у било који други телесни отвор. Ипак, из разумљивих разлога, апликација путем ноздрва је најчешћа, али у сваком случају је овај производ опасан.
СПРЕМИТЕ СЕ! Хороскпски ЗНАЦИ које на ПРОЛЕЋЕ очекује ТОТАЛНИ ПРЕОКРЕТ, на пословном и ПРИВАТНОМ плану
КАФА ГОЈИ: Ево како ПРЕТЕРАНА конзумација овог НАПИТКА, утиче на ОРГАНИЗАМ, умор и ПАД ЕНЕРГИЈЕ
Према опису производа, упрскавањем у нос, он обећава производњу меланина у кожи - укључујући и оне са знатно светлијом пути.
Такође, наводе да је резултат највидљивији када се кожа додатно изложи сунцу, а спреј је чини и толерантијом на исто. Коначан резултат је, истичу, полутрајна препланулост која постепено бледи, без потребе за стругањем.
На ТикТоку ознака #nasalspray садржи преко 12 милиона прегледа, а бројне кориснице показале су да су овај спреј већ одлучиле да испробају.
Па тако једна од њих, показала је како ушприцава спреј у нос, док у позадини говори како би "радије умрла препланула, него ружна".
Шта треба знати о овим спрејевима
"У Америци су назални спрејеви или отопине за инхалирање класификовани као лекови што значи да морају проћи кроз поступак приаве нових лекова како би се могли легално да продају", рекла је биохемичарка Крупа Коестлине.
Многи од спрејева у себи садрже дихидрокси-метилкромонил палмитат, састојак који помаже повећавању производњу меланина, али Управа за храну и лекове (ФДА) није га одобрила - што значи, да удисање оваквих састојака не препоручује нити један стручњак.
"Није доказано како је сигурно користити ове састојке. Не знамо ни да ли су делотворни, а ако вам кажу да морате изаћи на сунце како би се боја појавила, онда вероватно само тамните као и иначе", рекла је дерматологиња Нанси Самолитис.
Још девојака је показало како испробавају спреј, снимивши и резултат који им је он дао, али многи су закључили како није могуће да се резултати виде тако брзо.
Судећи према страници Allure, неки од ових производа коштају и до 200 долара, и то без да на себи имају много информација, иако су прилично штетни за кожу.