СТРУЧЊАЦИ УПОЗОРАВАЈУ: Ово никако НЕ СТАВЉАЈТЕ НА ЛИЦЕ, састојци из кухиње могу ОЗБИЉНО ДА ОШТЕТЕ КОЖУ!
Будите обазриви, јер оне могу да вам униште кожу.
Велики број жена воли да сам спрема природне маске за лице.
Уколико си љубитељ истих, које правиш сама код куће, постоје састојци који никако нису добри за кожу, па их у том случају избегавај.
Узела је стари бријач и почела ТРЉАТИ о фармерке - Оно што је ДОБИЛА ће ти уштедети огромне паре! (ВИДЕО)
Наша позната глумица месецима КРИЛА истину: Сазнала да је ТРУДНА седам дана након што је ОБОЛЕЛА од короне!
Ћерка познате ВОДИТЕЉКЕ ( 21) у БОЛНИЦИ због СРЦА, МАЈКА пролази КРОЗ ПАКАО: "Пропали су ми планови"
Киселине из цитруса могу узроковати опекотине
Лимунска киселина је састојак многих вољених производа за негу коже, попут хемијских пилинга који уједначавају текстуру коже. Хемикалија се такође природно налази у соку од лимуна и лимете, који многи људи користе за разне маске за лице. Зато употреба лимунске киселине директно из воћа може бити опасна. Свежи сок од лимуна и лимете, који нису формулисани за употребу на кожи, могу довести до хемијских опекотина ако сте изложени сунцу.
Због високе киселости, лимунска киселина нарушава природни ниво пХ ваше коже, што резултира иритацијом и хиперпигментацијом“. Производи за негу коже који садрже овај састојак су безбедни, мада би особе са осетљивом кожом требало да их избегавају.
Зубна паста неће помоћи против бубуљица
Можда најстарији савет у вези са бубуљицама је да ће их исушити и уклонити зубна паста. И то може да вам нашкоди. Паста за зубе је формулисана за борбу против клица и бактерија које живе у устима, а не на вашој кожи. Људи могу препоручити стављање пасте за зубе на бубуљицу како би се исушила, али заправо паста може да изазове иритацију, црвенило, па чак и љуштење, јер садржи соду бикарбону и водоник-пероксид, два састојка која јако исушују.
Не користите шећер и со за пилинг
Како на бројним куповним пилинзима пише да садрже со, можда делује као добра идеја да једноставно обичну со користите за "домаћи пилинг". Али то није препоручљиво јер кристали соли или шећера могу да направе мале посекотине на кожи, које се могу инфицирати. Уместо тога, боље је очистити кожу нежнијом методом - као што је сапун или пена за чишћење.
Етерична уља могу да изритирају кожу
Етерична уља, течна једињења добијена из биљака попут лаванде и еукалиптуса, популаран су начин да се дода мирис природним и домаћим производима за негу коже. Нека есенцијална уља такође имају антиоксидансе попут кофеина који могу смањити надувеност, или пеперминт који може да убије бактерије које узрокују акне.
Упркос овим предностима, ова уља такође могу довести до опекотина коже и алергијских реакција јер имају снажно дејство. Будући да потенцијални негативни ефекти надмашују позитивне, боље је да уља потпуно прескочите.