ТРИ САВЕТА ЗА ДУЖИ ВЕК ОДЕЋЕ: Једноставно, брзо, лако и ШТЕДИ НОВАЦ
Немојте бацати одећу, потрудите се да продужите њен животни век
Док је етичка мода један од начина борбе против катастрофалних последица наших навика брзе моде, израда, поправка и одржавање одеће, такође је једнако важно решење.
Зато обратите пажњу на ова три начина за дужи век ваше одеће.
"Ово је потпуно нова димензија у којој уживам!" Дуња Јованић о новом дечку - Кријем везу јер ми је битан мир (ВИДЕО)
Поручила је најновији ајфон за 1800 евра, када је отворила пакет, ЗАЛЕДИЛА СЕ од призора - уследила је ИСТРАГА (ФОТО)
ДА ЛИ ЈЕ НА СЛИЦИ ПЕВАЧИЦА ИЛИ ГЛУМАЦ?! Интернет је ПОДЕЉЕН - оптичку варку не можете видети широм отворених очију
Како да поправите рајфешлус
Размишљате о томе да нешто баците јер је рајфешлус запео, немојте да одустанете тако лако, јер је највероватније зарђао или му је нешто запело у зупцима. Ако је околна тканина запела, будите нежни. Прстима или пинцетом повуците затварач без кидања материјала. Ако је и даље запело, послужите се једноставним триком.
Пређите графитном оловком преко зубаца са обе стране, фокусирајући се на место где се зуби сусрећу. Требало би да почне да се отвара. Ако се ни то не догоди, покушајте са сапуном или балзамом за усне уместо индустријских средстава за чишћење. Лагано повуците рајфешлус према доле, наносећи производ који делује и наставите док у потпуности не успете да отворите.
Како да поправите распарани поруб?
Да ли сте чули за порубљивање с двостраном лепљивом траком за одећу? Можете да је пронађете у продавницама са кројачким материјалима и потрепштинама. Додатна предност ових лепљивих трака је што ће да функционишу на било ком "офуцаном" рубу. Узмите свој чисти комад одеће који треба да поправите. Окрените га на унутрашњу страну и одсеците комад порубне двостране траке да покријете отпуштени руб. Поставите траку између два комада материјала и проверите да се трака не види.
Ставите влажну крпу преко и притисните подручје врло врућом пеглом око 30 секунди. Иако ништа није боље од зашивања руба који је отпао, ово је брзо и привремено решење које враћа ваш омиљени комад одеће у оптицај уместо да заборављен нестане на дну ормара.
Мање перите одећу
Док већина уобичајених прашкова за прање веша препоручује прање на 30 или 40 степени ради уштеде енергије, друга ствар коју треба узети у обзир су микропластика и микровлакна. Она се испиру из наше синтетичке одеће при сваком прању. Употребите врећицу за машину која је попут врећице за веш која иде у прање. Она не само да задржава микровлакна, већ и штити осетљиву одећу од запињања.
Такође, важно је да обратите пажњу на материјале које перемо. Вуну није потребно прати тако често, а неки препоручују да причекате неколико месеци пре прања нових фармерица. Оперите своју одећу када им је прање потребно, а не између сваког ношења. Осушите своју одећу напољу када год је то могуће како бисте смањили потрошњу енергије и избацили више микропластике.
БОНУС ВИДЕО: Три модна тренда блогерке Тамаре Каленић за ову сезону