НЕ ПЕРЕТЕ добро веш - Ево које су то најчешће грешке, хладна вода НИКАКО, бактерије се тако лакше ОДРЖАВАЈУ
Без обзира што свакодневно перете доњи веш, то не значи да је потпуно чист. Свакодневно мењање доњег веша не подразумева да је лична хигијена редовна, а за то су криве бактерије које не видимо голим оком.
Већина људи без размишљања доњи веш ставља на прање са стварима попут крпа, пешкира, пиџама, поткошуљама или постељином, што није грешка, али може да буде уколико не изаберете праву температуру.
Поштујте ГРАНИЦЕ - Баке и деке треба да поштују одлуку РОДИТЕЉА, ни случајно не смеју да крше њихова ПРАВИЛА
По чему сте добили ПОРОДИЧНО ИМЕ? Ваше ПРЕЗИМЕ може да вам каже много ЗАНИМЉИВИХ ПРИЧА, а ево шта онима којима се не ЗАВРШАВА НА - ИЋ!
Сваки пут кад сте прали осетљиви доњи веш на ниској температуриили га стављали са осталим одевним предметима, нису резултирале довољно чистим резултатом. За оне који из неког разлога не могу да поставе вишу температуру на веш машини, постоји решење. Лиса је предложила додавање средства за дезинфекцију веша како бисте уклонили бактерије, а таква средства могу да се купе у локалним супермаркетима.
- Температура на којој перете веш игра највећу улогу игра најважнију улогу у погледу контроле патогена, а обавезно је да буде најмање 60 степени за правилну инактивацији - , наводе аутори истраживања.
Подсетимо, стручњаци углавном саветују да се пешкири и доњи веш, идеално би било 60 или више степени, како би били сигурни да су бактерије искорењене. Они које брине потрошња електричне енергије или уништвање тканине могу да поред прашка за веш додају и помоћна средства за чишћење веша која убијају бактерија и на нижим температурама.
Србија Данас/Жена Блиц/М.Л.