ОВЕ ДВЕ ОСОБИНЕ карактеришу НАЈБОЉЕ РОДИТЕЉЕ, тврде психијатри! Да ли их поседујте?
Најбољи родитељи поседују ове две сјајне карактерне особине!
Родитељству највећу лепоту и снагу даје љубав, али када је реч о васпитавању и десциплини, важно је да маме и тате и даље буду свесни да прекопута њих стоји мали човек пун осећања, маленог срца којем је потребно разумевање.
Кличничка психолошкиња Наден ван дер Линден открива да је кроз своје искуство схватила да најбољи родитељи поседују две сјајне карактерне особине.
Мислите да су ПРАВОСЛАВНИ ОБИЧАЈИ, а они ЧИСТО СУЈЕВЕРЈЕ - Српске свадбе су време када ПРАЗНОВЕРЈЕ доживљава врхунац, ево шта ти ритуали уствари значе
"Преварила сам дечка, хоће ли ми Бог ОПРОСТИТИ?" Свештеник открива како Црква третира ПРЕЉУБНИКЕ и да ли постоји могућност ОПРОШТАЈА - и Божјег и партнеровог
Како психолошња сматра, због ових особина родитеља, њихова деца могу одрасти у васпитане, стабилне и срећне особе. Ево које две особине имају најбољи родитељи:
1. Нису склони претераном критиковању - Како објашњава психолог, одлични родитељи никада не критикују дете због његових избора, интересовања или понашања. Уместо тога, они му показују како да се понаша смирено и сопственим примером. Истраживања су показала да претерано критиковање детета може довести до негативних последица по његово ментално здравље, а деца која одрастају уз такве родитеље склонија су анксиозности, депресији и повлачењу, пише "Index.hr".
2. Подстичу интересовања и идеје детета - И пре рођења детета, многи родитељи имају одређене планове и идеје за њега, али стварност је нешто другачија. С обзиром да је дете личност са својим идејама и интересовањима, психолог открива да је одлика одличних родитеља њихово охрабрење. Важно је да децу подржите у ономе што је њима значајно, да им дате ветар у леђа.
- Када не подржавамо дететове жеље и интересовања, већ га терамо да ради неке ствари које очигледно не жели, то може имати штетне последице. Наиме, у овом случају деца се често осећају неуспешно, под великим су притиском и имају тенденцију да потпуно избегавају одређене активности које су их донедавно занимале - објашњава психолошкиња.