ЗА ПАР МИНУТА: Ево како најједноставније осушити ВЕШ током ЗИМЕ, НИКАКО НЕ ПРОПУШТАЈТЕ
Примените неке од ових савета и ваш веш ће бити сув очас посла
Повадили сте џемпере, дуксеве и зимску гардеробу. Све сте пажљиво сложили и сад само треба да искомбинујете шта ћете са чим да носите. Али, као и све остало, и те ствари морате опрати.
А оне никако да се осуше, јер напољу је хладно.
Примените неке од ових савета и ваш веш ће бити сув очас посла.
Уколико веш сушите у кући, обавезно често проветравајте. Веш ће се много брже осушити уз помоћ свежег ваздуха и на тај начин ћете спречити појаву буђи коју изазива влага у стану, а која може бити опасна по здравље.
АКО СТЕ ИМАЛИ ОВЕ СИМПТОМЕ, НАЈВЕРОВАТНИЈЕ СТЕ ИМАЛИ ТИХИ МОЖДАНИ УДАР: Многи их занемаре, а то је ОПАСНО
1 ТАЊИР ПАСУЉА НЕДЕЉНО, СПРЕЧАВА ОВЕ БОЛЕСТИ: Стари домаћи лек (РЕЦЕПТ)
Када сушите веш на сушилици, оставите мало више места између комада одеће. На тај начин ћете омогућити да ваздух боље циркулише и да се веш брже осуши. Најбоље би било да перете мање одеће истовремено.
Када има сунца изнесите веш напоље. Много је боље да буде напољу, него унутра. Чак и када вам се одећа заледи, касније ће се много брже осушити и биће пуфнастија.
Не сушите веш на радијатору. Можда вам та идеја делује као одлична, али није. Употреба топлог тела за сушење повећава влажност ваздуха и на тај начин имате веће шансе да изазовете појаву буђи у стану.
Уколико веш сушите у машини за сушење веша, обавезно ставите и један суви пешкир. Он ће упити влагу која се ствара у машини, а одећа ће се брже осушити и биће нежнија када је будете извадили из машине.
Пегла, такође, може да вам помогне у сушењу. Не морате да чекате да се веш у потпуности осуши, али добро процените да ли је довољно сува за пеглу.