Чак и КРОМПИР И ПАСУЉ су КРИТИЧНИ! Намирнице које морате ИЗБЕГАВАТИ уколико имате КАНДИДУ, погоршавају ситуацију
18.06.2023.
11:05
Коментари (0)
Ево шта треба да уврстите у свакодневну искрану!
Уколико имате проблем са каднидом, најбољи начин да се решите ове упорне инфекције је да поченете од исране. Постоји листа намирница које морате избегавати, као и оне које су пожељне у исхрани.
Српска православна црква данас слави ВЕЛИКОГ СВЕЦА - Речи из његове беседе и данас се памте, а ово би ПОСЕБНО требало да ИСПОШТУЈЕМО!
Српска православна црква данас слави ВЕЛИКОГ СВЕЦА - Речи из његове беседе и данас се памте, а ово би ПОСЕБНО требало да ИСПОШТУЈЕМО!
Бели лук у комбинацији са ОВИМ зачином ЧИНИ чуда за организам - Право су благо за ИМУНИТЕТ!
Бели лук у комбинацији са ОВИМ зачином ЧИНИ чуда за организам - Право су благо за ИМУНИТЕТ!
Како се хранити
- Узимање 1- евентуално 2 свеже воћке дневно (осим веома слатких врста воћа, као што су грожђе, лубеница и манго) је дозвољено.Треба искључити суво воће, заслађене воћне сокове, конзервисано воће и дињу.
- Избегавати намирнице од белог брашна (бели хлеб и пециво, торте, колаче, бисквите, тестенине), бели пиринач и ољуштени кромпир. Брашно од целог зрна пшенице, у умереној количини, се може уносити, такође кромпир са љуском, смеђи или интегрални пиринач, интегралне тестенине (има их у продавницама здраве хране и већим супермаркетима) и интегрална пецива.
- Избацити храну која садржи гљивице као пекарски и пивски квасац, пекарске производе са квасцем, зреле сиреве и буђаве сиреве. Печурке и кикирики такође избацити.
- Не треба избегавати млечне производе, осим постоји алергија на њих. Јогурт и ацидофилни напитци имају предност над млеком и сиревима.
- Избегавати сирће, мајонез, сенф, дресинге за салату, кечап, соја умак,киселе краставце и укисељене производе.
- Алкохол не користити, а црну кафу и јаке чајеве свести на минимум.
- Избегавати антибиотике и лекове на бази кортизона (ако је могуће) за време дијетотерапије.
- Повећати унос есенцијалних уља, посебно омега-3 киселина ( рибља уља , морске рибе: лосос, скуша, туњевина у уљу, сардине у уљу, итд.). Уколико се наведене намирнице не користе довољно, треба узети суплементе тј. омега 3 киселине у виду капсула.
Корисни додаци исхрани
- Lactobacillus Ацидопхилус (нпр. Пробиотиц цапсуле ), 1 до 2 дневно после доручка( и после вечере) сваког дана, најмање 6 месеци.
- Ланено семе и уље ноћурка 1 кафена кашичица или 3 капсуле, два пута дневно
- Витамин А и Ц
- Бели лук у воду капи или таблета
- Цинк и магнезијум нпр. шумећа таблета једном дневно.