МЛАДИ СВЕ КАСНИЈЕ СТУПАЈУ У БРАК! Хоће да уживају, новац велика препрека, а ево шта каже ПСИХОТЕРАПЕУТ
Кроз старење становништва смањује се број оних који су у повољном репродукционом периоду.
Према подацима Републичког завода за статистику, просечна старост младожење је 34 године, док је за невесту то 31 година.
Пре 18 година особе које ступају у брачну заједницу биле су у просеку три године млађе.
Жене у Србији обожавају ГЕЛ ЛАК, али последице могу бити опасне: Ове ПРОМЕНЕ на НОКТИМА су знак за ХИТАН одлазак код лекара
Многи ће пасти у ОЧАЈ! Откривена просечна дужина МУШКЕ "АЛАТКЕ": Срби не предњаче!
Поред тога житељи Србије се све мање и одлучују за ступање у брак, а чак и број разведених бракова је у порасту. Према статистици Републичког завода за статиску, тај проценат је повећан за чак 12,7% више, према последњим подацима.
Мушкарци и жене у Србије све касније улазе у брак, али се касније и разводе, наводи се на сајту Републичког завода за статистику. Разлика у годинама између супружника у просеку износи нешто више од три године - мушкарци су најчешће старији од жена посматрајући и закључене и разведене бракове.
С обзиром на све ове статистике, примећено је и да се жене све касније остварују као мајке - па је просек година у ком жене добијају прво дете у четвртој деценији.
Стручњаци кажу да је све то последица не само економске кризе, већ и промене свести младих, бирање уживања и слободе уместо породичних вредности, а што све заједно доприноси узнапредовалој "белој куги" у Србији. Али, то је тренд и у свету, наглашавају они.
Психотерапеуткиња Сандра Заимовић за Сунчано јутро рекла је да она не сматра да је лоше што млади касније улазе у брачну заједницу и да је боље у све те брачне обавезе ући зрелији.
"Брак тражи много улагања и рада на себи, стрпљења и толеранције. Раније су другачији били интереси, а данас сви теже да развијају своје каријере, путују и уживају, а да бисмо све то себи приуштили долазимо до податка да се људи венчавају тек након 30те.", рекла је психотерапеуткиња.
Она је закључила да је за успешан брак веома битно да партнери једно друго чују, препознају потребе и своје и брачног партнера.
Друштвене мреже утичу на брак и конфликте
"Много је изазовније сада због друштвених мрежа одржати брак. Друштвене мреже и презентују на искривљен начин брак, као да је само то уживање и путовања, без неких препрека. Наравно, олакшања је и комуникација с другим људима и могућност за флерт и преваре.", рекла је психотерапеуткиња Сандра Заимовић.