Због уједа крпеља остала без ЗУБА - Најлепша ЖЕНА света прошла кроз АГОНИЈУ, једва извукла живу главу
Бела је дијагнозу лајмске болести добила још 2012. године. Сада каже да било која врста физичке или менталне промене може изазвати повратак симптома. Њена вилица била је толико упаљена да се лајмска болест поново распламсала.
Испоставило се да су натекли подочњаци заправо последица инфекције испод зуба који се налази поред зуба за који је мислила да је боли. Квар зуба се проширио и узроковао инфекцију. Bella каже да већ месецима осећа да треба да излечи овај зуб како не би остала без њега.
Млеко из МАРКЕТА или директно НАМУЖЕНО, шта пре бирате? Стручњаци су једногласни које је ЗДРАВИЈЕ, а једно може бити и СМРТОНОСНО
Реците ДОВИЂЕЊА упорном КАШЉУ - Ове биљке ће ублажити непријатно ГОЛИЦАЊЕ у грлу, оне су благо природе
Осим тога, Bella Хадид објаснила је својим фановима да је ова инфекција утицала и на њену постојећу борбу са лајмском болешћу о чему је већ раније причала. Такође, упутила је све оне који је прате да слушају своје тело и одмах реагују на сигнале које им оно шаље. Наиме, лајмска болест напада места која су већ осетљива попут зуба, вилице, мозга, кичме, костију, као и читав нервни систем.
Следећег дана, Bella је поставила још један видео којим је показала нежељене ефекте који су се појавили заједно са инфекцијом и лајмском болешћу.
За крај рекла је да следи вађење проблематичног зуба и да ће тиме излечити ту инфекцију. Каже да никада није била толико узбуђена што ће отићи код зубара и захвалила се фановима што се брину за њу.
Шта је лајмска болест?
Лајмска болест је инфекција која се преноси уједом крпеља зараженог бактеријом Borrelia бургдорфери. Крпељи се овом бактеријом обично заразе тако што уједу заражену животињу, попут јелена и мишева. Шанса за добијање болести повећава се што је крпељ дуже везан за тело. Али већина људи које уједе крпељ не добијају лајмску болест, јер нису сви крпељи заражени.
Рана фаза
У року од једне до четири недеље од угриза већина људи има неке симптоме лајмске болести. Кружни осип еритема мигранс развија се на месту угриза у око 70 до 80 одсто случајева. Полако расте, достижући просечно 15 цм у пречнику. Осим овога може да буде топао на додир, али вероватно неће сврбети или болети. Шири се прстенасто и може да подсећа на мету или да у средини буде блед.