БОЛ У КИЧМИ И ЗГЛОБОВИМА ЈЕ ЗАПРАВО БЛОКАДА КРВИ И ЕНЕРГИЈЕ: Чувени доктор дао најједноставнији начин излечења
Трик је у овим вежбама
Доктор Сергеј Бубновски је руски доктор специјалиста кинезитерапије, а његов рад највише се фокусира на проблеме са кичмом и зглобовима.
Главна идеја његовог програма за опоравак коштаномишићног система јесте спречавање задржавања крви, а доктор верује да се све може излечити вежбама.
ОНА ПОНОСНО НОСИ ВИШАК КИЛОГРАМА И СТРИЈЕ: "Ако си дебела не ваља, ако си смршала онда си млитава" - више хиљада ЖЕНА ЈЕ ПОДРЖАЛО
ЧИСТИ СИНУСЕ У СЕКУНДИ: Корен ове БИЉКЕ ублажава симптоме ПРЕХЛАДЕ, грипа и помаже код упорног КАШЉА
"Блокада енергије изазива болести, а бол је сигнал да је енергија блокирана задржавањем крви на одређеном месту. Зато проблеми са костима могу да се излече вежбама", тврди др Бубновски.
Вежба за бол у врату
Станите у положај мачке - на све четири, пазећи да вам леђа буду равна. Уз издах извијте леђа ка горе (као мачке кад се "изгрбе"), па се полако вратите у почетни положај. Затим уз удах спустите леђа ка доле, па се вратите у почетни положај. Поновите 10-15 пута. Водите рачуна да приликом извођења вјежбе не правите нагле покрете главом, како се стање не би погоршало. За бол у врату помоћи ће вам и склекови уза зид, који ће загрејати мишиће и спречити застој крви.
Бол у доњем делу леђа
Лезите на леђа, руке ставите под главу, ноге савијте у коленима, а стопала приљубите за под.
Уз дубок издах полако вуците рамена ка коленима, подижући само главу и врат, груди треба да остану статичне. Вратите се у почетни положај и урадите 10-15 понављања. Ова вежба ће помоћи да се истегне доњи дио кичме и да се поправи циркулација у горњем.
Бол у зглобу кука
Лезите на леђа, руке ставите под главу, ноге савијте у коленима, а стопала приљубите за под. Уз издах подигните карлицу и направите полу-мост. Вратите се у почетни положај и поновите 10-15 пута. Ова вежба ће убрзати циркулацију у пределу леђа и у мишићима бутина и задњице.
Др Бубновски каже да су му пацијенти најчешће људи који раде у канцеларијама, односно они који сједе по цијели дан.
За њих има сљедеће савете:
Немојте да сједите превише дуго без паузе
Непокретност мишића води до зачепљења у венама, које може бити узрок многих болести, од венске тромбозе до хомороида и болести у гениталном подручју. Након сваких 45 минута седења направите кратку паузу да покренете све мишиће - ходајте степеницама или прошетајте бар неколико минута.
Правилно држање
Можете мало да се опустите и "завалите" у наслон на кратко, али у принципу би требало леђа константно држати исправљеним.
Лактови треба да су на столу
Док куцате на тастатури, лактови не треба да вам буду у ваздуху, већ на столу, како не бисте оптерећивали рамена. Повремено треба продрмати руке и урадити вежбу ротације шака са стиснутим песницама.
Невидљива гимнастика
Ако не можете да устајете од стола, и даље можете да поправите циркулацију у доњем делу леђа и карлици:
- стегните и опустите мишиће задњице 10-15 пута;
- ногама симулирајте скакање 10-15 пута.
Опустите рамени појас и кичму
Нагните се уназад на столици и извијте кичму колико можете, опустите руке поред тела. Вежбу радите током издаха, а мишиће опустите, како би ефекат био јачи.