ЦРВЕНО МЕСО, КРОМПИР, СО: Тешко им је одолети, а ЕВО колико су заправо НЕЗДРАВЕ! Изненадићете се!
Све је мит!?
Неке намирнице са модерним трендовима постају популарне и многи људи их мењају са неким које су раније конзумирали и мисле да је то бољи избор, а заправо се варају. Ово су намирнице које су неправедно подцењене.
РЕЦЕПТ ЗА КРОФНЕ ПО БАКИНОМ РЕЦЕПТУ! Ово вам је ИДЕАЛНА посластица за УРАНАК!
Батат кромпир је бољи од обичног
Реч је о миту који потиче из Америке. Американци једу процесуирани кромпир у великим количинама, као што је помфрит, због чега се често повезује са гојазношћу и дијабетесом.
Остала су вам јаја од Ускрса? Искористите их за неку од ове 3 оброк салате - прсте да полижете! (РЕЦЕПТИ)
Са друге стране, батат се сматра здравом заменом за кромпир с већом количином нутријената. Међутим, ове две намирнице заправо имају комплементарне прехрамбене разлике. Наиме, батат има више влакана и витамина А, а кромпир више есенцијалних материја, као што су гвожђе, магнезијум и калијум. Батат и није кромпир и укус је потпуно другачији. Овај назив је добио због скробасте текстуре, а укус подсећа на бундеву.
Црвено месо узрокује рак
Јапански научници су 1986. године спровели истраживање на мишевима које су хранили хетероцикличким аминима, материјама које настају кувањем меса.
ОЧИСТИТЕ ОРГАНИЗАМ ОД ОТРОВА У САМО ПЕТ КОРАКА: Убаците новине у дневну рутину и ПРОЦВЕТАЈТЕ!
Када су животиње добиле рак после одређеног времена значајан број студија почео је да повезује црвено месо с опаком болешћу.. Међутим, ни једно истраживање никада није пронашло директну узрочно –последичну везу између конзумирања црвеног меса и рака.
Велика популацијска истраживања такође нису поуздана јер зависе од испитаника с различитим прехрамбеним навикама и здравственим проблемима.
Високи унос протеина штети бубрезима
Научници су 1983. године дошли до сазнања да високи унос протеина повећава стопу гломеруларне филтрације, односно количине крви коју бубрези филтрирају у једном минуту. Стога су сматрали да убрзање ГФР-а штети бубрезима.
ТРАЖИ ВАМ СЕ ОВА ХРАНА: Ево какве здравствене ПРОБЛЕМЕ открива жеља за слатким или сланим!
Међутим, касније студије су показале да то нема никакав утицај на функцију бубрега.
Фруктозно-кукурузни сируп гоји више од обичног шећера
Реч је о сирупу који се често користи као замена за шећер у индустријским пићима и разним другим намирницама, а узрокује стварање масноћа у крви.
Сируп и обични шећер су слични по уделу фруктозе и једнако су штетни. То су празни угљено хидрати који смеју да се конзумирају у минималним количинама.
САМО ПАР САТИ: Ево колико дуго ЈАЈА могу да стоје на СОБНОЈ ТЕМПЕРАТУРИ, након тога нису за јело!
Со доста повећава притисак
Доказано је да смањени унос соли помаже код хипертензије, али људи с нормалним крвним притиском не треба да се боје конзумирању ове намирнице.
Водите само рачуна о довољном уносу калијума јер баланс у количини соли и калијума је веома битан за крвни притисак.
Водите само рачуна да уносите довољно калијума у организам јер је управо баланс у количини соли и калија битан за крвни тлак. Зато конумирајте што више броколија, спанаћа, кромпира, јер те намирнице по порцији садрже и до 400 грама калијума.