Једеш КОЛИКО ХОЋЕШ и ШТА ХОЋЕШ и МРШАВИШ - Ево како да брзо изгубиш вишак килограма, постоји једна цака
Делује страшно само на први поглед, у ствари је реч о модификованом посту.
Борите се са гојазношћу? Нови тренд у борби против килограма представља "intermittent фастинг" дијета, која је све распрострањенија и све познатија у свету. Код нас нема класичан превод, али је многи називају методом поста и дијетом гладовања. Како су опречна мишљења овој, све популарнијој дијети, одлучили смо да са ње склонимо вео мистерије и упознамо вас са основним постулатима овог начина исхране.
Од дијете очекујемо много по питању скидања килограма, али бисмо волели да ипак, иако на дијети, једемо обилно. У том случају ова дијета је за вас с обзиром да нема рестрикција намирница. Можете јести апсолутно све што желите или што сте до сада јели, чиме сте се хранили, а опет да смршате. Како? Цака је у распоређености оброка.
Није ово једина дијета на овај калуп. Тако функционише и дијета 8 сати, али и хроно исхрана је базирана на сатници.
Ова дијета, заправо, подразумева да ви распоредите оброке у току дана тако да постоји део дана када једете и део дана када не једете ништа. Смете само да попијете обичну или газирану воду, чај или црну кафу без шећера у делу дана када није дозвољено јести. Да ли делује страшно? Можда само на први поглед.
Наука то види овако - Телу је потребно одређено време да се одмори од варења хране, тачније, желудац и његови сокови морају имати времена да се ревитализују. Сталним уношењем хране, желудац је преоптерећен и он неће варити храну довољно ефикасно, као што би је варио када би се одморио. Код ове дијете смете да једете дневно 8 сати, а 16 сати не смете да једете, морате гладовати.
На први поглед не звучи пријатно, међутим, ако мало размислите, то је две трећине дана, а ви једну трећину сигурно проведете спавајући. Дакле, проблем је, у ствари, једна трећина нашег дана.
Охрабрујуће је то што смете да једете коју год храну желите, чак и количински, иако би било паметније, пошто је ово ипак дијета, да о количини поведете мало рачуна. Најпожељније је да имате прерачунати дневни калоријски унос за своју килажу у односу на то колико сте физички активни и да онда знате колико хране смете да поједете. Фора је у томе да ви за тих осам сати можете да једете једном или два пута, а то је, сложићете се, довољно оброка. Још ако и смете мало да претерате када је количина у питању, онда још боље.