Научници саветују да примењујете "БАКИНУ МЕТОДУ" у КУПАТИЛУ! Показала се као ефикасна у УКЛАЊАНУ ОПАСНИХ БАКТЕРИЈА са коже!
Студија је закључила да најефикаснији начин правилног чишћења тела јесте усвајање "баке методе" или "баке хипотезе". Стручњаци су упозорили на важност правилног чишћења пет делова тела који се често занемарују, попут пупка, ушију, ноктију на рукама и ногама, те ногу, како би се избегло накупљање бактерија и смањила вероватноћа инфекција
Студија је закључила да је најефикаснији начин правилног чишћења тела усвајање такозване "баке методе" или "баке хипотезе".
Недавно су стручњаци упозорили на пет делова тела које људи често не перу како треба, укључујући пупак, уши, нокте на рукама и ногама, као и ноге. Стручњак истиче да постоји већа вероватноћа инфекције током времена ако се ови делови тела не чисте адекватно због накупљања бактерија, стога је важно посветити им одговарајућу хигијену.
Најчешћи разлог УРИНАРНИХ ИНФЕКЦИЈА су ове НАВИКЕ! Уролог открива да НИКАДА не задржавамо МОКРАЋУ, али још битније, да не радимо ОВО!
ПРЕЗИРЕТЕ знојење у ТЕРЕТАНИ, али желите РАВАН СТОМАК? Скините САЛО без вежби и ГЛАДОВАЊА пратећи неколико једноставних КОРАКА
А сада је студија, коју је спровео тим истраживача са Института за рачунарску биологију Универзитета Џорџ Вашингтон, даље истраживала микробиом коже - заједницу микроорганизама који живе на кожи људи код здравих особа.
Ови микроби се често налазе на деловима коже, на пример између руку, и занемареним местима за прање попут пупка и иза ушију, преноси Ekpress.co.uk.
Назив студије инспирисан је баком Кита Крендала. Кит, који је директор Института за рачунарску биологију и професор биостатистике и биоинформатике на Универзитету Џорџ Вашингтон, рекао је да му је бака одувек говорила да "трља иза ушију, између прстију на ногама и пупак".
Пре спровођења студије, Китова радна хипотеза била је да одређене области тела могу садржавати различите врсте бактерија у односу на друге делове тела јер се често занемарују током прања. Студенти који су радили на истраживању научили су да секвенцирају ДНК у узорцима коже, упоређујући масна занемарена подручја са узорцима узетим са сувих, чистијих подручја.
Студија је открила да су и Кит и његова бака били у праву. Подручја која су се редовно чистила имала су много разноврснији микробиом и садржавала су потенцијално здравију колекцију микроба од занемарених подручја.
Тим је у својој студији написао: "Регије суве коже (подлактице и листови) биле су уједначеније, богатије и функционално различите од лојних (иза ушију) и влажних (пупак и између прстију) региона".
Резултати нису показали значајне разлике између пола, старости и етничке припадности.
Кит је додао да се микробиом коже састоји од микроба који могу бити корисни и штетни за вас и ако се равнотежа помери ка штетним микробима, то може довести до болести као што су екцем или акне. Иако овој области још треба даље истраживање, студија је послужила као референтна тачка за здраве микробиоме код одраслих.