НЕ ЦЕДИ НИ У ЛУДИЛУ! Имаш састанак, а бубулица ти је искочила - ево шта да урадиш, Инснтант решење!
Најјачи помагачи из природе!
Уколико имаш важан састанак, излазиш или идеш на дејт, а бубуљица ти је искочила, пробај да је уклониш са неким од природних лекова који помажу у овој ситуацији. Ни случајно не цеди јер то може да направи додатно оштећење на површини коже.
Биљка рањеник
Најјачи лек међу свим је биљка позната као рањеник. Узмите један лист ове биљке, стисдните га целом дужином, а затим са површине скините кожу која се лако љушти. Видећете колико је влажна страна са које сте скинули површински слој, залепите је на место где је бубуљица и оставите преко ноћи. Ујутру ће бубуљица нестати.
Уколико немате ову биљку, можете је лако набавити и чувати на тераси.
Мед
Помоћу меда можете засладити чај, али можете и брзо уклонити бубуљицу. Ова слатка смеса потпуно природног порекла делује као антисептик и успешно ублажава упалу.
Спречава развој инфекције и убрзава процес излечења. Без обзира да ли ћете се одлучити за спољашњу употребу или унос путем исхране, нећете погрешити са медом.
Бирајте сиров, органски произведен и квалитетан мед, јер ће вам, у таквом облику, пружити најбоље дејство. Нанесите малу количину меда на критична места и оставите да делује пар минута. Исперите водом.
Кондом ти није довољан! Ево како да се заштитиш од опасне полне болести која хара, изазива озбиљне компликације
Потопила је СТОПАЛА у смесу са водом и три састојка која ПОДСТИЧУ ЦИРКУЛАЦИЈУ - Решава проблем непрокрвљености
Водена пара
Кажу да је боравак у сауни веома добар за кожу, а ви можете себи направити неку брзу алтернативу. Излагање критичних делова воденој пари помаже зачепљеним порама да се отворе.
Овако се ослобађају све нечистоће унутар њих. Након детоксикације паром, кожи се враћа нормална хидратација. Убрзо ће бити чиста, блистава и ревитализована.
Ставите око 2дл воде да прокључа, па течност сипајте у неку чинију. Додајте неко зачинско биље или пар капи есенцијалног уља по жељи у ту воду. Ставите пешкир преко главе и држите лице изнад воде десетак минута. За то време, затворите очи и дубоко дишите.
Након третмана, отворене поре ишчистите маском за лице.
Алоја вера
Полисахариди, који се налазе у алоји, су веома ефикасни у регенерацији коже. Зато, ова биљка има благотворно дејство на кожу пуну бубуљица, хлади је, а самим тим и смањује упалу. Враћа јој чистоћу и природан сјај.
Уклања сувишне масноће и омогућава порама да ’’дишу’’. Алоја може да се користи и за третирање ожиљака од акни. Одсеците лист алоје дужине око 15 цм. Пресеците га на пола по дужини и кашиком извадите гел.
Измиксујте гел у блендеру и чувајте га у фрижидеру. Кад имате проблем са бубуљицама, само ставите малу количину гела на инфицирано место.
Уље чајног дрвета
Добија се дестилацијом лишћа истоимене биљке. Ово уље има антиинфламаторни ефекат, што га чини савршеним леком за упаљене и болне црвене бубуљице. Поседује и антибактеријско и антигљивично дејство.
Смањује инфекцију и спречава поновно јављање акни. Обавезно га разредите са водом пре коришћења. Разредите пар капи уља чајног дрвета са мало воде и нанестите све то на место где се бубуљица налази. Оставите да делује преко ноћи, па ујутру исперите.
Бели лук
Поседује лековита својства и у свежем и у куваном облику. Због високог нивоа антиоксиданата, бели лук је одличан за експресно уклањање бубуљица.
Чак и ако вам не прија његов мирис или арома, веома брзо ће постати ваш кец у рукаву код брзог лечења акни. Може се користити и превентивно, само га једноставно редовно уносите као храну.
Овако ћете прочистити крв и спречити појаву нових акни у будућности. Да би што пре добили позитиван резултат, узмите очишћен и опран чен белог лука и њиме истрљајте бубуљицу пар пута у току дана.
Ако имате осетљиву кожу, испасирајте тај чен, додајте мало воде, па онда ту смешу нанесите на бубуљицу неколико пута.
Лед лечи упаљене бубуљице
Да ли се мучите да залечите црвену, упаљену бубуљицу? Чак и кад приметите да на тек избија, искористите коцкицу леда као прву помоћ. Лед може моментално да ефектом хлађења утиче на смањење упале.
Ублажава се црвенило. Након тога, крема или лосион које нанесете кожа ће много лакше и брже упити. Узмите коцкицу леда и утрљајте је на бубуљицу. За време масирања ледом, правите паузе на сваких пар секунди.
Краставац убрзава повлачење бубуљица
Користи се за смањење отока у пределу очију, а једнако добро и брзо делује на акне. Умањује црвенило и оток, што убрзава повлачење бубуљице. Садржи доста воде, што га чини сјајним средством за хидратацију.
Краставац штити кожу, али и цео организам, од утицаја слободних радикала, због свог специфичног састава.м Садржи мноштво антиоксиданата, витамине Ц, А и К, магнезијум, манган, калијум…
Ољуштите и исецкајте пола краставца. Убаците комадиће у блендер, па додајте 2 кашике свежег гела алоје и пола кашичице сока од цеђеног лимуна. Све састојке измиксујте и добијену смесу нанесите на део коже где се налазе бубуљице. Оставите да делује 10-15 минута, па исперите топлом водом.
Беланце ефикасно уклања бубуљице
За разлику од соде бикарбоне, беланце могу слободно користити и особе са осетљивом кожом. Ефикасно уклања бубуљице, а и ожиљке настале од бубуљица.
Садржи витамине и аминокиселине који брзо обнављају ћелије оштећене коже. Одлично је за затезање лица и ублажавање бора. Са беланцетом гарантовано добијате здраву кожу и младалачки изглед.
Разбијте три јајета и одвојите беланца од жуманаца. Измиксујте беланца да добијете пену, па њом намажите места захваћена бубуљицама. Сачекајте да се беланце осуши, па поновити поступак још 4 пута заредом. Након наношења четвртог слоја, сачекајте 20 минута, па исперите маску и нанесите хидратантну крему на лице.
ПРЕВЕНТИВНЕ МЕРЕ
- Умивајте се два пута дневно и не више од тога.
- Гледајте да што мање пипате лице прстима. Ако то чините, водите рачуна да су вам руке опране.
- Немојте цедити бубуљице. Ако будете то радили, постоји велика вероватноћа да ће вам на том месту остати ожиљци.
- Сви предмети који често долазе у контакт са вашим лицем се морају редовно одржавати. Нпр. наочаре или јастучница.
- Увек пре спавања скините шминку. Спавање са пудером на лицу може узроковати зачепљење пора, па самим тим и појаву бубуљица.