КРЕНИТЕ ОДМАХ: Када чујете колико је ШЕТЊА по снегу ДОБРА за тело и ум, ТЕРЕТАНА вам неће бити потребна
Почните што пре!
Осим скијања, клизања и сањкања по зими можете испробати и ходање. Иако се то чини као смешно на прву, ходање по снегу може бити права физичка активност. Осим што је то активност напољу, можете ју обављати у друштву или сами, а од опреме вам не треба много.
Ходање је активност код којега организам постиже мир и равнотежу. Најсличније је медитацији и уколико ходате сами можете добро промислити о свом животу и проблемима који вас тренутно муче или забрињавају.
МУЧНА БОЛЕСТ САВРЕМЕНОГ ДОБА: Ове НАШЕ ЗВЕЗДЕ имају ХАШИМОТО СИНДРОМ и не стиде се да јавно говоре о томе
НАПИТАК ИЗ ДЕТИЊСТВА: Лечи СТРЕС И ДЕПРЕСИЈУ, штити од МОЖДАНОГ УДАРА, а ево ко НЕ СМЕ да га пије
Инфузија енергије!
Да ли желите да пуцате од енергије? Изложеност хладним температурама, на пример шетња по хладноћи и снегу, испуниће вас енергијом те ћете бити енергични још сатима након што се вратите у топло. Да би хладноћа имала такво дејство, не морате јој дуго бити изложени. Довољно ће бити и неко кратко време – зато, идите на брзо ходање. Само пешачење по дубљем снегу ствара отпор и тако се активирају мишићи ногу и подстиче циркулација. На овај начин долази и до сагоревања калорија.
Окрепљујући сан!
Хладнији ваздух и свежина коју снег емитује, помоћиће вашем телу да се пријатно расхлади и када се вратите у топлу просторију и добро загрејете, сви мишиће се опуштају, а потом и цело тело, а затим долази и поспаност и дубоки окрепљујући сан.
Мозак нам ради боље!
Доказано је да по високим температурама људи много ређе доносе веће, сложеније одлуке. Топло време брже исцрпљује наше резерве глукозе, а с обзиром да глукозу користимо у менталним процесима, недостатак исте утиче на нашу способност доношења одлука.
Боље дишемо!
Јесен и зима значе опраштање од лошег квалитете ваздуха и високог нивоа озона уобичајених у пролетњим и летњим месецима. Због свежег, чистог ваздуха ово доба године идеално је за боравак у природи, дуге шетње и дубоко дисање које је поред воде и хране најнеопходније за човеков опстанак и здрав живот.
Спречава упале и инфекције!
Упала мишића често се ублажује стављањем леда на отечено и болно место. А исто дејство имају и ниске температуре ваздуха током снежних дана. Многи атлетичари у лечењу упала и озледа користе криотерапију, односно терапију ледом, што значи излагање екстремно хладним температурама. Боравак напољу чини нас отпорнијима. То је зато јер се број ћелија које се боре против инфекција заправо повећа када боравимо на хладноћи.