ЛЕГЛО ЗАРАЗЕ: Откривено након колико дана се на ПОСТЕЉИНИ СКУПЉАЈУ гриње и БАКТЕРИЈЕ
Од сада ћете добро размислити када је време за прање.
Спаваћа соба многим људима представља најомиљенији део дома, јер се пре свега у овој просторији опуштамо, одмарамо и проналазимо мир након напорног дана на послу.
Ипак, истина је да ово место често крије опасне бактерије и представља плодно тло за ширење заразе
ПЕТУНИЈЕ ЋЕ ЦВЕТАТИ СВЕ ДО ОКТОБРА: Само је потребно да их заливате на ПОСЕБАН начин
"НЕМАМ ПАРЕ ЗА ПИЛЕТИНУ, ПА ЋЕРКУ ХРАНИМ ЦВРЧЦИМА!" Мајка 18-месечне девојчице запањила исповешћу! "Самељем их у палачинку, па и не примети шта једе!"
Главни разлог су зној, остатак мртвих ћелија коже, зноја, прљавштине, слузи из грла, живе и мртве гриње и њихов измет, који се обично задржавају на меканој памучној текстури, а уколико се редовно не перу и не одстрањују, могу да буду фатални по наше здравље.
Према једној анкети из 2012. године 91% људи мења постељине сваке две недеље. Иако је то уобичајено правило, многи стручњаци препоручују недељно прање.
Ако не перете постељину редовно, излажете се гљивицама, бактеријама и другим стварима које се скупљају на њима. Све то може изазвати појаву екцема или дерматитиса. Код особа које имају алергије или астму прљава постељина може погоршати симптоме.
Постељину треба прати у врућој води и то према упутствима наведеним на налепници постељине. Што је већа температура воде, то ће се уклонити више бактерија и алергена.
Постељина ће дуже време бити чиста ако се туширате пре спавања, скидате шминку, не стављате лосионе и креме непосредно пре одласка у кревет, ако не једете у кревету и не спавате с љубимцима.
Покриваче требало би прати сваке две недеље. Јастуке би требало мењати барем једном у две године јер су они примарни извор гљивица у соби.