Поново почела МАСОВНА ДЕЗИНФЕКЦИЈА ШКОЛА?! Изгледа да се стање са НОВИМ ВИРУСОМ погоршава ИЗ ДАНА У ДАН - прети ли нам НОВА ЕПИДЕМИЈА?
Тачно након 4 године од проглашавања почетка епидемије Корона вирусом, у Кини се почела шитити нова болест - мистериозна пеумонија. Лекари ову болест називају "синдром белих плућа" и истичу да посебно погађа децу, старије и хроничне болеснике. Власти у Кини су поново увеле маске, социјалну дистанцу, а сада се појавио и снимак масовних дезинфекција простора са великим протоком људи. Светска здравствена организација затражила је податке о нобичној болести, али и након добијених информација изразила је сумњу у Кину, с обзиром на искуство са Covidom 19.
Злогласне кинеске беле кабанице су се вратиле! На друштвеним мрежама се шири снимак радника хазмата који дезинфикују улице и зграде усред најновије мистериозне епидемије у земљи.
Радници јавног здравља који носе пуну заштитну опрему појавили су се на улицама северне Кине на најновијим снимцима друштвених медија.
Детаљно ПРОЧИТАЈ САСТАВ - Када купујеш производ за негу лица ТРАЖИ ове САСТОЈКЕ на ДЕКЛАРАЦИЈИ
НАГЛО СЕ ТРГНЕТЕ док тонете у САН? Коначно откривен разлог за ове НЕВОЉНЕ ПОКРЕТЕ, ево шта вам ТЕЛО ПОРУЧУЈЕ
Пекинг и Лиаонинг су најтеже погођени недавним таласом болести, али снимак је из Санхеа, који се налази у северној кинеској провинцији Хебеи.
На Доуиин-у, кинеској верзији ТикТок-а, видео снимци показују тимове за превенцију болести како дезинфикују учионицу и градске улице док су од главе до пете обучени у заштитна одела, како преноси Newsweek.
Названи "дабаи", што буквално значи "велике беле [фигуре]", радници хазмата постали су симбол кинеске непопуларне политике "нулте-ЦОВИД-а".
У језивом одјеку пандемије, постоји бојазан да би се недобровољни карантин код куће и присилно уклањање сумњивих случајева из домова могли вратити.
Кина улази у своју прву пуну зимску сезону од када је прошлог децембра укинула строга ограничења COVID-19, али је поновно појављивање особља обученог у заштитне слојеве већ изазвало спекулације о преокрету.
Остаје нејасно да ли је одлука о дезинфекцији улица и зграда била иницијатива локалне владе или директива централне владе.
Чини се да је Кина већ вратила маске и социјално дистанцирање након што су додатни алармантни снимци показали гомиле људи у болницама са маскама.
Али грађани већ предузимају додатне мере опреза, а једна слика путника који носи пуно заштитно одело док се вози аутобусом већ обилази друштвене мреже.
Приче о новој епидемији долазе усред налета респираторних болести, посебно међу децом и оптерећених болница у северном региону.
Овај пораст је погоршан смањеном изложеношћу деце овим болестима током изолације, стварајући "јаз у имунитету", каже медицински стручњак Ванг Гуангфа.
У протеклој седмици, локални медији су извјештавали о болницама које су постале "претрпане" пацијентима и лекарима који примају више од хиљаду позива дневно.
Само пекиншка дечја болница известила је државни медиј CCTV да се дневно прима најмање 7.000 пацијената, што премашује капацитет.
Поред тога, највећа педијатријска болница у оближњем Тјенђину је наводно примила више од 13.000 деце кроз своја врата.
Болнице су сада упозориле на дуге редове чекања, остављајући родитеље дубоко забринуте за своју децу и да морају да чекају најмање један дан само на хитну помоћ.
Неки су примећени како очајнички држе децу закачену на спасоносне инфузије на подовима болница у Пекингу.
Забрињавајуће ширење болести донело је са собом циркулацију познатих патогена као што је микоплазма пнеумонија. Уобичајена бактеријска инфекција, за коју се зна да типично погађа децу, кружи од маја.
Али многи случајеви код деце сада показују непрозирност брушеног стакла на снимцима плућа, такође познату као "синдром белих плућа".
Многи родитељи су дубоко забринути због "белих плућа", а бројној болесној деци потребно је "чишћење плућа", преноси Радио Слободна Азија.
У прошлости се у просеку радило само око десет случајева дневно, али сада се ради више од 50 случајева - а врхунац је био 67 случајева у једном дану, према The Epoch Тимес.
Забрињавајућа ситуација дошла је у центар пажње прошле недеље када је Светска здравствена организација затражила од Кине више информација о кластерима недијагностиковане упале плућа код деце.
Иако није неуобичајено да СЗО тражи од земаља више информација о групи болести, било је необично да јавно објаве захтев. Међутим, СЗО је саопштила да у подацима које је доставила Кина нису откривени необични или нови патогени.