НУТРИЦИОНИСТИ ОТКРИЛИ - Ево када је право ВРЕМЕ за ДОРУЧАК, уколико желите да смршате
Веома важан оброк у току овог процеса!
Да ли постоји оптимално време за почетак процеса мршављења? Кључни фактор у губитку тежине је храна, где доручак игра важну улогу. Доручак се сматра најважнијим оброком током дана, јер нам даје енергију и регулише метаболизам. Да ли сте се икада запитали када је најбоље време за доручак?
Јапански нутриционисти су се посветили истраживању најбољег времена за доручак, који би требало да подстакнете губитак вишка килограма. У студији која је укључивала више од стотину људи различитих узраста, учесници су учествовали у 12-недељном програму мршављења. Сви су смањили унос калорија за 100 јединица и повећали физичку активност, ходајући додатних 1.000 корака дневно.
Мислите да је КОРОВ, а оно МОЋАН ЛЕК: Док су је наши преци су је користили за лечење од ГЛАВЕ ДО ПЕТЕ, ми је данас бездушно ЧУПАМО, а она решава СВЕ БОЉКЕ
Смемо ли да ПЛИВАМО током МЕНСТРУАЦИЈЕ? Докторка открива како вода утиче на БОЛОВЕ и НАДУТОСТ и шта се дешава у телу жене
Међутим, то је такође било кључно прилагођавање времена доручка.
Прва група учесника доручковала је од 6.20 до 7.10, друга од 8.10 до 9.15. Изненађујуће, резултати су показали да је прва група која је доручковала рано ујутро постигла боље резултате у сагоревању масти. У просеку су изгубили 3,8 одсто телесне тежине. Док је друга група која је доручковала касније изгубила само 2,2 одсто тежине.
Према научницима, објашњење за то је да људи који доручкују рано у првој половини дана постају активнији и сагоревају више калорија. Осим тога, храна која се поједе рано ујутро боље се апсорбује, што помаже ефикаснијем сагоревању масти.
На основу ових налаза, јапански нутриционисти су препоручили појединцима да прилагоде време доручка и поједу га рано ујутру. Ова једноставна промена у навикама у исхрани може да произведе приметне резултате у губитку тежине и да вам помогне да постигнете фигуру коју желите.
Поред прилагођавања времена доручка, треба се придржавати и других смерница у исхрани, као што је уравнотежен унос протеина, угљених хидрата и масти. Такође је важно одржавати умерену физичку активност и посветити се холистичком приступу и здравом начину живота.