ОДМАХ ГА БАЦИТЕ: 4 разлога зашто је беби пудер ОПАСАН!
Уместо њега користите природне замене...
Многи људи када се спомене беби пудер помисле на нешто лепо, мекано, миришљаво, међутим, није све баш тако. Беби пудер има и своју мрачну страну, а ми смо ту да вас упозоримо на њу.
Научници су још од 1960. године упозоравали на њене опасности, али би се рекло да се о томе недовољно говори.
Дечји пудер се одувек користио за апсорпцију влаге на кожи, смањење иритација и надражености, а заправо може изазвати опасна обољења као што су рак плућа и јајника, па и проблеме са дисајним путевима.
Прочитајте и:
Чак и да га не користите у оригиналном издању, лоша вест је да се налази у многим козметичким производима као што су гелови за туширање, ружеви, маске за лице, дезодоранси итд.
Због чега је лош?
Сигурно сте чули да се беби пудер још зове и талк. Талк је заправо магнезијумов силикат који у траговима може садржавати алуминијумов силикат. Он се копа у непосредној близини опасног азбеста, који има канцерогена својства, а забрањен је у више од 50 земаља у свету. Оно што и сами можете закључити јесте да је беби пудер у већини случајева контаминиран азбестом!
Baby Powder, Цонсумер Лабелинг анд Scientific Uncertainty https://t.co/d0iBgA73XI pic.twitter.com/hGwLCIl13F— Приндле Пост (@PrindlePost) Новембер 12, 2017
Болести које може да узрокује:
- Рак јајника
- Рак плућа
- Плућна талкоза (манифестује се тешким кашљем и отежаним дисањем, могуће трајно оштећење плућа) и тегобе дисајног система
- Грануломатоза
На сву срећу, постоје природне и здраве замене за овај пудер, а то су:
- Сода бикарбона
- Кукурузно брашно и тапиока - одличне код ублажавања надражености коже
- Домаћа крема за осип од пелена - само помешајте невен, шеа бутер, пчелињи восак и кокосово уље
- Магнезијумово уље - има зацељујућа својства, добро је и за пеленски осип и генерално иритације на кожи.