Ова РАКИЈА помаже у ЈАЧАЊУ ИМУНИТЕТА: Припрема се веома лако и БРЗО, а биће вам потребна ова БИЉКА
Веома моћна комбинација...
Свакодневно узимање витамина и суплемената за јачење имунитета није нешто што је препорука лекара и нутрициониста на дуже стазе нису право решење. Због овога би решење за подизање и јачање имунитета требало потражити у природи, чајевима и биљкама које не могу да утичу лоше на организам, а могу да помогну.
Момчило Антонијевић, народни травар и новинар открио је које су то биљке најбоље за јачање имунитета.
Специјалиста саветује: ЕВО КАКО ДА СЕ ОСЛОБОДИТЕ СТРЕСА и зашто је то важно за ваше здравље
"ЗА ПОКРЕТАЊЕ БИЗНИСА сам у 2021.дала НАЈВИШЕ НОВЦА": Мију Борисављевић ОВАЈ ДОГАЂАЈ потпуно променио
Чичак
Ово је изузетно лековита биљка, у лечењу се користи листи чичка, који је јако укусан, може се користити и за салате, али и корен који је одличан за чишћење јетре, која је опет чистач организма. Корен чичка не би смео да буде старији од годину дана.
Коприва
Један француски травар има обичај да каже да ако треба из природе да се вратите само са једном биљком онда је то коприва. Од коприве се корсти лист и корен, веома је добра за крв, јетру, мокраћне канале, али и за имунитет. Коприва је парадоксално баш зато што изазива црвенило након додира за кожом веома добра за алергије.
Цикорија
Одлична је за развој корисних бактерија које су битне за здравље црева.
Линцура
Планинска лепотица, позната је по ракији, од ње може да се прави ракија, горка ракија која је феноменална за јачање имунитета, посебно после неких јаких терапија са лековима, зрачења и слично.
Ракија од линцуре
Постоје многобројни рецепти за припрему ракије.
А оно што је најважније јесте да одаберете квалитетну домаћу ракију за припрему.У случају да желите самостално да припремите корење линцуре, онда је неопходно да га у свежем стању исечете на ситније комаде. Њихова величина не би требало да буде већа од око 1 пута 1 центиметар. Затим би требало да га тако исецканог оставите да се просуши на сунцу.
Подразумева се да ћете одабрати квалитетну домаћу ракију, а затим у стакленој флаши односно тегли прелити припремљени корен њоме. Посуду добро затворите и чувајте на тамном месту. Према овом рецепту, ракија би требало да стоји око 3 седмице минимум, а требало би и да је са времена на време промућкате. Пошто тај период буде истекао, процедите ракију и чувајте је на хладном и тамном месту.