Пијете кафу СВАКИ ДАН? Ево шта ради вашем организму - ЗА НЕПОВЕРОВАТИ!
Да ли ћете наставити?
Две студије спроведене у Америци и Великој Британији, откриле су да три шољице кафе дневно могу да продуже живот.
Ове студије базирају се на тези да конзумирање кафе смањује ризик од болести јетре, проблема са циркулацијом, срчаних болести, шлога и болести дигестивног тракта.
Студије су показале да се позитивно дејство по здравље дугује антоксидансима из кафе, а не кофеину, јер су истраживања имала позитивне резултате и на људима који пију кафу без кофеина.
ТРИ МЕСЕЦА ЈЕ ЈЕЛА ЧИПС И ХЛЕБ И ИЗОБЛИЧИЛА СЕ: Уз помоћ ОВОГА је довела тело до савршенства! (ФОТО)
Приликом истраживања спроведеног у Британији испитао је више од 520.000 људи у 10 европских земаља, а откривено је да конзумирање кафе знатно продужава животни век. У другој студији испитано је више од 185.000 људи, а резултати се подударају с резултатима прве студије.
У студији се наводи да су особе које су пиле три шољице кафе дневно имале 18 одсто нижи ризик од смрти у поређењу с особама које не конзумирају кафу.
Не бисте веровали, али ово је једино што морате да поједете како би ваш организам био поново млад!
Нова студија показује да особе које конзумирају три шољице кафе дневно имају мањи ризик од болести срца, рака, респираторних болести, можданог удара, дијабетеса и болести бубрега.
Студија спроведена у европским земљама показује да особе које конзумирају кафу имају мањи ризик од болести јетре, рака, болести пробавног система и мањи ризик од свих узрока смрти у односу на особе које не конзумирају кафу.
- Истраживали смо више европских земаља у којима становници различито припремају и конзумирају кафу - рекао је Марк Гантер из Међународне агенције за истраживање рака.
Истраживање такође показује да кафа има неуропротективна и противупална својства која могу помоћи у смањењу ризика за болести попут Паркинсонове болести. Наравно, кафа неће магијом поправити све ваше здравствене проблеме и помоћи вам да живите заувек, али постоји шанса да ће помоћи вашем телу да дуже живи.
Оба истраживања објављена су у часопису “Annals оф Интернал Медицине”.