ШЕФ ВАС МРЗИ!? Свакодневни СТРЕС може озбиљно да УГРОЗИ ВАШЕ здравље! Ево како и ШТА ДА УРАДИТЕ!
Поставите приоритете!
Кортизол је хормон стеса који настаје у ситуацијама које не пријају нашем телу и уму. Такође, овај хормон није добар за целокупно здравље организма и потребно је да се против његовог дејства боримо на адекватан начин. Он се може негативно одразити на зравље читавог организма, имунолошки систем, а такође подстиче и гојење. Како бисте се успешно борили са дејством кортизола, потребно је да пратите три једноставна корака.
БОЛ ЋЕ НЕСТАТИ! Уз ове НАМИРНИЦЕ успешно ћете РЕШИТИ све проблеме са КОЛЕНИМА!
Смејте се!
"Смех је најбољи лек." Колико пута смо то чули током наших живота? Др Вилијам Фри, бихевиорални психијатар који је проучавао ефекте смеха више од 30 година, каже да је смех нераскидиво повезан са низом физичких и менталних користи. Једна таква корист од смеха је њен позитиван утицај на ниво хормона стреса. Студије показују да су смисао за хумор, смех и лакоћа корисни у смањењу нивоа кортизола и других стресова.
БУДИТЕ НА ОПРЕЗУ: Ево шта значи када су вам ПОВИШЕНИ ЛЕУКОЦИТИ! Није наивно...
МАЧКЕ ЛЕЧЕ АСТМУ? Изненађујући резултати новог истраживања
Здраво се храните
Одређене намирнице као што су јаја, риба, немасно месо, ланено семе, цитрусно воће, бобице и зелено поврће могу помоћи у смањењу нивоа кортизола. Још једна добра идеја за снижавање стреса и смањење кортизола је укључивање у исхрану пет мањих оброка дневно. Ово помаже да се спречи глад и смањи уобичајена потреба за храном која је резултат високог нивоа кортизола. Коначно, примена исхране са високим садржајем влакана и протеина ће помоћи у смањењу хормона стреса. Смањење сложених угљених хидрата (тј. шећера и скроба) је још једна идеја која помаже у одржавању нивоа кортизола.
БЕЗ ЗАДРЖАВАЊА: Уз ове намирнице нећете имати ПРОБЛЕМ са ОДЛАСКОМ У WC, а једну СРБИ обожавају!
СВЕ РАДИТЕ ПОГРЕШНО: Због ОВИХ ГРЕШАКА тренинзи НЕ ДАЈУ жељени ЕФЕКАТ, а ево како да то ИСПРАВИТЕ!
Добро се наспавајте
Ово је релативно једноставно објаснити. Недостатак адекватног сна (7 до 9 сати ноћу) производи систематски негативан одговор од стране тела. Склони смо когнитивним сметњама и реактивнији смо према околини око нас - обе ствари су веома лоше за стрес. Важно је успоставити рутину спавања. Стручњаци за спавање препоручују одлазак у кревет и буђење у исто време сваки дан, укључујући и викендом. Такође је важно резервисати спаваћу собу само за активности везане за спавање. Другим речима, нема таблета, мобилних телефона или лаптопа!