СУПУ из кесице једемо кад год смо БОЛЕСНИ, а излажемо се РИЗИКУ - Један пол у већем ризику од обољења, добро погледајте СТОМАК
Ништа лакше него посегнути за кесицом са готовом супом и за пет минута имати на столу четири тањира супе. Многи људи су чак и мишљења да је она готова идентична домаћој, међутим, да ли је то тако?
Када купујете храну у маркетима важно је да урадите 2 ствари: да проверите рок трајања и прочитате декларацију. Звучи логично, али много људи ово не чини и уствари ни не зна шта једе.
Према истраживањима о навикама у исхрани, само 15 одсто потрошача редовно обраћа пажњу на састав производа. Међутим, ови резултати су чак значајан напредак у односу на истраживање из 2017. године, када је само 5 процената људи обраћало пажњу на састав.
СРБИ ГА ОБОЖАВАЛИ, рођен на ДАН ШАЛЕ: Чкаља је Драгицу запросио прстеном од 50 динара, имао је „ЦРНУ ЛИСТУ“ глумаца с којима никако није желео да сарађује
Многи га користе за ЗИМНИЦУ, а не знају да ли је ЗЕЛЕНИ ПАРАДАЈЗ отрован - Кад нису сазрели, плодови смеју да се једу под једним условом
Супе из кесице су веома популарне, нарочито у кухињама домаћина који нису вешти са кулинарским умећем. Док су наше баке темељно спремале праву домаћу супу, данас се више ослањамо на једноставне рецепте који нам штеде време. Зато је супа из кесице идеалан избор кад смо болесни. Доживљавамо је као инфузију током прехладе, иако њен састав није добар по здравље.
У овим паковањима има доста соли, док су резанци од белог брашна. То значи да овом супом уносите доста угљених хидрата, али највећи проблем су озлоглашене трансмасти, односно хидрогенизоване биљне масти и појачивачи укуса.
За разлику честог конзумирања, које је може бити штетно, умерено конзумирање није опасно, па се ове супе чак препоручују особама са прехладом, повишеном телесном температуром, дијарејом и повраћањем пошто представљају добре изворе течности којима се надокнађују изгубљени електролити. Међутим, увек је боље јести домаћу супу богату свежим поврћем и пробраним месом.
Жене у већој опасност од метаболичког синдрома
Најновије истраживање које су спровели лекари, открило је да жене које конзумирају веће количине супа из кесица, имају већи ризик од метаболичког синдрома у односу на оне које их једу тек понекад.
Метаболички синдром је "ново" обољење чији је основни симптом гојазност у пределу стомака. За дијагнозу је неопходно мерење обима струка допуњено биолошким анализама. Превелики обим струка, заједно са одређеним аномалијама крви, повећава опасност од дијабетеса или инфаркта.
За добијене резултате највише је крив висок садржај трансмасти. Висока концентрација шећера и соли оштећује ћелије и поспешује запаљенске процесе у организму и то се односи на жене које су "вештачке супе" јеле два пута на недељном нивоу.