Тридесет пута ЈАЧИ ОД БЕЛОГ ЛУКА: Биљка која је природни АНТИСЕПТИК, ЕЛИМИНИШЕ ЕШЕРИХИЈУ и кандиду
Здравље из природе!
Медицина никада у историји није била развијена колико је то данас, али је са друге стране очигледна и потреба човјека да не иде код доктора за најмању ситницу, већ да одређене мале тегобе покуша да реши на природан начин. Понекад неке напитке или лековита уља користимо и као превентиву или “чуваре” нашег организма и имунитета, а један од оних за којим све чешће посежемо јесте и уље дивљег оригана.
Ово је природни лек који се од давнина употребљава; посебно су га ценили у доба старих Грка када се користио за санирање рана и лечење дисајних путева, у средњем веку је било популарно широм Европе као средство које се борило против инфекција.
Данас је општепознато да је уље дивљег оригана најјачи природни антибиотик и да се успшено бори против више од 25 врста бактерија, а агресивно напада и гљивице и вирусе. Научници су доказили и да је уље дивљег оригана 337 пута јачи антиоксиданс од зеленог чаја, 130 пута од лимуна, 30 пута од белог лука.
Употреба
- Чини се да се највише користи у терапији кандиде и упорних бактеријских инфекција ешерихијом. Међутим, осим повољног дејства на широк спектар бактерија и гљивица, уље дивљег оригана учинковитим се показало и у превенцији вирусних обољења, као јака подршка имуном систему, због чега помаже и превенцији старења - објашњава дијететичар нутрициониста Тања Олајџија, и додаје који је то састојак који ово уље чини “чудотворним”.
“Уље оригана је јак антисептик, антимикотик и природни антибиотик, а сва ова својства дугује активној супстанци – карвакролу. Зависно од врсте оригана, постотак карвакрола је различит, 70 % је минимум који може довести до терапијског ефекта, а поједине врсте попут Ориганум минутифлорум садрже и преко 90 % ове супстанце. При избору уља важан је постотак карвакрола, што виши, то је је уље цењеније.”
Дакле, његова примјена је широка и обухвата читав низ здравствених потешкоћа, али имајте на уму да се уље оригана не смије користити на своју руку, већ је потребно дозирати га искључиво по правилнику који је наведен на амбалажи. Пре свега треба знати да је неопходно да се користи у разблаженом облику, чак и када је намењен за спољашњу употребу. Препоручена дневна доза је до четири капи дневно, а у посебним ситуацијама може се користити и више, али никада у једној дози истовремено.
Болови У ПРЕПОНАМА код ЖЕНА знак ОЗБИЉНОГ ГИНЕКОЛОШКОГ ПРОБЛЕМА: Одмах се обратите лекару
Најчешћа КРВНА ГРУПА код СРБА: Људи са ОСЕТЉИВИМ ОРГАНИМА за варење, ова храна им ПРАВИ КОЛАПС у организму
- Важан је облик у коме га је произвођач припремио, те ако је у питању чисто уље важно је истаћи да се никако не узима само, те га је потребно разблажити. На сваком паковању можете наћи упуте за употребу, а нејефикасније је укапати одређен број капи у кашичицу хладно цеђеног маслиновог или кокосовог уља и узети након главних оброка у току дана - објашњава Олајџија.
Ово су бољке у којима уље дивљег оригана може да помогне:
- штити од вируса, гљивица и бактерија
- успешно се бори против ешерихије коли
- помаже код псоријазе, екцема и дерматитиса
- успорава процес старења
- помаже код прекомерног знојења и лошег задаха из уста
- помаже код упале мишића, тетиве, зглобова
- спречава инфекције
- користи се као прва помоћ код угриза змија и инсеката
- елиминише микроорганизме из респираторног, гастроинтестиналног, уринарног, гениталног система