Прешли сте ТРИДЕСЕТУ а још увек кривите ВАЗДУХ за прекомерну килажу? Ово су најдеотворнији САВЕТИ за скидање килограма
Преситаните да се лажете и покрените се!
Колико смо само пута чули особу са вишком килограма да каже “са годинама се гојим, а ништа не једем, чак се и вода лепи за мене“?
Није спорно да због промене хормона са годинама код жена долази до лакшег добијања на килажи. Међутим, то није једини разлог зашто смо се можда опустиле и почели да носимо већи конфекцијски број.
Пред ВАГОМ је вема занимљив дан, док РИБЕ И РАКА очекује занимљив сусрет: Ово је ДНЕВНИ ХОРОСКОП за 27.01.
ДАНАС ЈЕ СВЕТИ САВА! Ево које НАРОДНЕ ОБИЧАЈЕ би требало да испоштујете - Молимо Бога да данас ЗАГРМИ
БРЗО ВАМ СЕ ИСПИРА БОЈА СА КОСЕ? Ово су две највеће ГРЕШКЕ које радимо кад се офарбамо, везане су за НЕГУ
Морамо бити искрени и рећи, да је апетит тај који доприноси да се килограми накупљају. Наравно, стрес, успоренији начин живота, него што је то било у младости, свакако јесу узрочници ове појаве.
Тачно је да после тридесете године метаболизам постаје спорији, али исто тако истраживања су показала да су то и године када постајемо мрзовољнији и теже нам је да се покренемо.
На метаболизам ипак можемо да утичемо, ако већ на генетику не можемо. Потребно је само покренути метаболизам тиме што ћемо користити активности које брже сагоревају масти, али исто тако требамо се трудити да избегавамо, односно боље управљамо стресом, јер је доказано да стрес може успорити метаболизам.
Кретање ће нам помоћи да што брже сагоримо масти и калорије. Препоручује се свакодневна бржа шетња у трајању од најмање пола сата. Кретање не може заменити никакав боравак у теретани, он је пожељан али не и довољан да се метаболизам убрза.
Како још себи можемо помоћи?
Два пута недељно вежбајте са теговима. Тегови ће помоћи да тело стане на пут смањењу мишићне масе. Али не заборавите на свакодневно кретање.
Протеини ће такође помоћи у очувању мишића. И знајте да протеина нема само у месу.
Сан је јако битан за добар метаболизам. Идите на спавање око 22 часа и нека то буде од 7-8 сати.
Доручкујте како не би имали нападе глади током дана. Уношење пробиотских намирница попут јогурта, купуса и слично ће радити у корист метаболизма. Заобиђите што више шећере, ту се мисли чак и на оне вештачке заслађиваче. Воће је добар извор шећера, али и са њим опрезно и умерено.
Гледајте да између оброка прође пет сати, како би храна стигла да се свари.
Контролишите своје емоције. Сагледајте која емоција вас наводи да посежете за обилним порцијама и нездравом храном. Супродставите им се и кад посегнете за чипсом, замените га неким поврћем или чашом воде. Физичка активност је одлична у отклањању стреса и лоших емоција.
Не заборавите воду. Минимум две чаше воде за сат времена у многоме ће помоћи да се калорије сагоревају.