ИЗБЕГАВАЈТЕ ИХ у широком луку : Од ОВИХ 7 НАМИРНИЦА се претерано знојимо, а још више заударамо!
Понекад се мирис зноја осећа много интензивније него иначе, а узрок се углавном скрива у храни коју једемо.
Хтели ми то или не, свако од нас има карактеристичан мирис тела, а узроци могу бити разни. Поред генетике која ту игра велику улогу, битна је и физичка активност, исхрана као и старост. На кожи се природно налазе бактерије, чак хиљаду врста може направити најразличитије комбинације које уз зној из наших знојних жлезда стварају карактеристичан мирис.
Генетику и годиште не можемо променити, али храну можемо. Овде није реч о храни која ће утицати на ваш задах, већ оној која утиче на то како се "осећамо" испод пазуха и других делова тела.
Људи са овом КРВНОМ групом имају НАЈГОРИ ИМУНИТЕТ: Често су болесни и склони су гојењу
НИЈЕ КАФА, А НИ ЧАЈ: Овај НАПИТАК подиже ниво ЕНЕРГИЈЕ, алкализује, јача имунитет и подстиче варење
Садржи чак 17 ВИТАМИНА, а кошта само 30 ДИНАРА: Намирница која ЧУВА СРЦЕ, а негује кожу, косу и нокте!
Броколи, купус, карфиол, лук... Поменуто поврће је свакако изузетно здраво у нутритивном погледу, а може и утицати на то како миришемо. Разлог је у садржају сумпора, којима су ове намирнице такође богате. Сумпорова једињења организам разлаже у једињења која миришу на ужегли маслац, а избацује их делом и кроз зној. Овај непријатан мирис би већим делом требало да ишчезне већ у року од шест часова после конзумирања ове хране.
Ово не значи да би броколи, купус и карфиол требало избегавати, напротив. Динстањем овог поврћа у води коју сте зачинили са прстохватом морске соли можете неутралисати већи део сумпорових једињења, па тако и смањити утицај на непријатно знојење.
Алкохол
Када конзумирате алкохол, већина се метаболише у јетри у сирћетну киселину. Али део алкохола се такође ослобађа знојем и дисањем. Дакле, ако претерујете са алкохолом, не само да ће ваш задах мирисати, већ ће се мирис такође ослобађати знојем из ваших пора.
Зачинско биље
Различите намирнице које конзумирају дојиље (од шаргарепе и белог лука до нане и ваниле) утичу на укус њиховог мајчиног млека. Занимљиво је да је мамина пренатална исхрана - ако редовно укључује снажне зачине као што су кари, кумин или пескавица - може утицати и на мирис њеног новорођенчета.
Црвено месо
Како се месо теже вари од других намирница, цео организам је под већим оптерећењем, па и знојне жлезде које потом луче више зноја. Бактеријама је потребно пар сати од конзумирања црвеног меса да нас доведу до тачке када се "баш осећамо". У зависности од ваше личне хемије, промена мириса зноја изазваног конзумацијом црвеног меса може бити минимална и трајати од пар сати чак до две недеље.
Риба
Мислим да сви знају колико је здраво конзумирање рибе. Омега-3 масне киселине су од суштинске важности за функционисање мозга и за смањење ризика од срчаних обољења. Општа је препорука да рибу једете два пута недељно. Оно што риби даје мирис је холин, који се налази у риби попут туњевине и лососа. Неки особе могу излучивати холин преко зноја и 24 часа после оброка рибе. Озбиљнији случајеви "синдрома рибљег мириса" се могу решавати променом навика у исхрани.
Прерађена храна
Скоро сва прерађена храна у мањем или већем облику садржи рафинисани шећер, који као што се зна, диже гликемијски индекс производа. Сматра се да шећер присутан у крви након конзумирања прерађене хране мења састав зноја. Када се зној комбинује са бактеријама на кожи, долази до промена у мирису. Прерађена храна такође не садржи хлорофил, хемикалију која даје поврћу своју боју и делује против непријатних мириса, неутрализујући бактерије које изазивају непријатан мирис. Прерађена храна ем није здрава, ем телу даје непријатан мирис. После избацивања индустријске хране најдаље за недељу дана мирис нестаје.
Дијете са (без) угљених хидрата
Исто као што исхрана са високим садржајем угљених хидрата може изазвати непријатан мирис, тако и дијете са ниским садржајем угљених хидрата представљају проблем. Када смањите унос угљених хидрата, ваше тело мора за енергију трошити масти и беланчевине. То је разлог зашто се дијете са ниским садржајем угљених хидрата у циљу мршављења истовремено утичу и на мирис тела.
Коришћењем масти за енергију тело производи хемикалије које зноју дају непријатан мирис. Тај мирис може да подсећа на воће или на ацетон. Наравно, ово се не односи на све особе, већ само на неке, јер сви ми имамо у некој мери различите хемијске механизме. Трајање оваквог мириса може бити током целог режима овакве исхране, а почиње већ после пар дана.