KO JE NOVI AMBASADOR SRBIJE U RUSIJI: Istaknuti profesor ostavio pečat u svetu, a strast mu je NEŠTO SASVIM DRUGO
Bio je član uredništva najstarijeg medicinskog časopisa Srpski arhiv za celokupno lekarstvo i član Predsedništva Srpskog lekarskog društva.
Profesor Momčilo Babić imenovan je za novog ambasadora Srbije u Ruskoj Federaciji, objavljeno je danas u Službenom glasniku, a ukaz o postavljenju Babića na dužnost izvanrednog i opunomoćenog ambasadora u Rusiji doneo je predsednik Srbije Aleksandara Vučić na osnovu člana 112 stav 1. tačka 5. Ustava Republike Srbije.
SJAJNE VESTI NA RADOST SVIH GRAĐANA SRBIJE! Oglasio se predsednik Vučić - DOGOVRENA NOVA ULAGANJA (FOTO)
"SA TUGOM SAM PRIMIO VEST" Vučić izjavio saučešće nakon iznenadne smrti političara
VUČIĆ DONEO ODLUKU! Ovo je novi ambasador Srbije u Rusiji: Čuveni profesor ide u Moskvu
Momčilo Babić školovao se u Beogradu, gde je diplomirao na Medicinskom fakultetu. Magistrirao u Moskvi kao stipendista Svetske zdravstvene organizacije na Međunarodnom fakultetu javnog zdravstva.
Specijalizaciju iz socijalne medicine završio na Medicinskom fakultetu u Beogradu, gde je doktorirao u 34. godini života, a naučni saradnik na fakultetu je postao dve godine kasnije.
Redovni profesor Beogradskog univerziteta je od 2000. godine. Direktor Republičkog fonda za zdravstveno osiguranje je od 2013. godine.
Studijski boravci i predavanja u svetu: Centers for disease control and prevention – Atlanta (Džordžija), Johns Hopkins University – Baltimor (Merilend), National Institutes of Health – Betesda (Merilend); Georgetown University – Vašington (okrug Kolumbija), Karolinska institutet – Stokholm, London School of Hygiene & Tropical Medicine – London, Institut "Semaško" – Moskva (ukupno studijskih boravaka u ovim institucijama oko 2 godine).
Bio je direktor Sektora za razvoj Kliničkog centra Srbije i gradski sekretar za zdravstvo u Skupštini grada Beograda, gde je inicirao projekat "Beograd – zdrav grad". Od 1992. do 2001. je obavljao funkciju direktora KBC "Bežanijska kosa". Bio je i pomoćnik Ministra zdravlja Republike Srbije i predsednik Saveta Univerziteta u Beogradu.
Prof. dr Momčilo Babić je autor preko 250 naučnih i stručnih radova objavljenih u stranim i domaćim časopisima i na kongresima, kao i 24 medicinske knjige i udžbenika, među kojima i "Medicinski leksikon" i "Skrining u medicini".
U saradnji sa Raš Univerzitetom iz Čikaga, je objavio dve knjige, čiji je glavni autor i urednik: "New Challenges in Health Care" i "Modern Health Care Glossary". Autor je brojnih radova iz oblasti socijalne medicine i zdravstvenog menadžmenta, koje i predaje na Medicinskom fakultetu u Beogradu. Inicirao je i koncipirao predmet "Savremena bolnica", akreditovan za 2. godinu osnovnih studija kao izborni predmet, koji predaje na Medicinskom fakultetu.
Bio je član uredništva najstarijeg medicinskog časopisa Srpski arhiv za celokupno lekarstvo i član Predsedništva Srpskog lekarskog društva.
Glavni je urednik u projektu "Medicinska enciklopedija", prvog izdanja na srpskom jeziku u kome učestvuje preko 250 istaknutih lekara i profesora medicine. Predsednik je Medicinskog akademskog foruma, udruženja lekara akademske provenijencije sa sedištem u Beogradu.
Godine 2012. proglašen od strane Prve evropske kuće u Srbiji i Evropskog pokreta za "Najevropljanina za 2011." za oblast programa i projekata, za projekat "Zdravstvena politika u Srbiji do 2020. godine".
Profesor Babić se preko 30 godina bavi slikarstvom; svoja dela je donirao, uglavnom bolnicama.
Profesor Babić je trenutno ambasador Republike Srbije u Republici Slovačkoj. Vredno radi na unapređenju bilateralnih odnosa i saradnje dveju zemalja i naroda.
U Slovačkoj javnosti je zapažena njegova izjava "Posle Srba najviše volim Slovake, mi smo bratski narodi i ostaćemo to zauvek", a u povodu Dana ustavnosti Republike Srbije 2020. godine, istoj se obratio govorom na slovačkom jeziku sa porukama prijateljstva i bratstva.
Organizacija Servare et Manere dodelila je 16. avgusta 2021. godine Momčilu Babiću, ambasadoru Republike Srbije u Slovačkoj Republici Spomen-medalju drvo mira, zbog zasluga u promociji mira, razumevanja i prijateljstva među narodima.