SRBIJA IMA KECA U RUKAVU! UZVRAĆAMO UDARAC?! Lazanski ZAGRMEO zbog SKANDALOZNE odluke Interpola u Emiratima!
Srbija Interpolu treba da uvede recipročne mere i da se prema njima ponaša na isti način kao i oni prema nama, tvrdi za naš portal Miroslav Lazanski, vojni komentator i novinar, povodom sramne današnje odluke te međunarodne organizacije da odbaci zahtev Srbije.
Kako kaže, odluka Interpola jasno i nedvosmisleno predstavlja debelu nameru ove organizacije da sutra prime u članstvo lažnu državu Kosovu.
DRŽAVE KOJE KAŽU NE KOSOVU! One su na strani Srbije - jednom predsedniku posebna ZAHVALNOST
- To je definitivna potrvda politizacije Interpola. Dakle, Interpol nije ono što je bio i mi treba da se ponašamo u skladu sa tim. Ako Kosovo bude primljeno u sastav Interpola, Srbija treba da sve osobe, odnosno lica, koje bi tzv. Kosovo moglo da stavi na Interpolovu poternicu, upozori da ne izlaze iz zemlje - ocenjuje Lazanski za Srbiju Danas i dodaje da Srbija ne mora da poštuje stavove Interpola kada oni već ne poštuju stavove naše zemlje.
- Mi smo videli šta je Interpol kada je Srbija stavila određene ličnosti, odnosno zlikovce iz Prištine na svoju poternicu, pa su se oni zatekli u zemljama Evropske unije. Ta Interpolovoa lista praktično nije značila ništa, jer su ti zlikovci bili privedeni i posle nekoliko dana pušteni - kaže Lazanski.
Prema njegovim rečima, odbacivanje srpskog zahteva je dokaz da je Interpol organizacija direktno politizovana od službi centara koje ne misle Srbiji dobro.
SRAMOTA SVETSKIH RAZMERA! Interpol ODBACIO ZAHTEV Srbije!
- Ovo je samo jedna pouka šta znače obećanja i dogovori sa zapadnim centrima moći. Ponašaćemo se u skladu sa našim interesima, jer Srbija može da zaledi svaku saradnju sa Interpolom. Prijem Kosova u Interpol neće biti poraz Srbije, već poraz Interpola - zaključuje Lazanski.
"Ne razumem, izvini": Na pitanje da li će formirati "vojsku", Haradinaj dao banalan odgovor
Podsetimo, predsedavajući Interpola odbacio je zahtev Srbije i pet zemalja-članica da Generalna skupština glasa o skidanju sa dnevnog reda izjašnjavanje o članstvu takozvanog Kosova u ovoj instituciji, saznaju mediji od diplomatskih izvora u Dubaiju, gde se održava zasedanje.
Tako je predsedavajući na početku sednice odbio da uvrsti u dnevni red zahtev koji su uz Srbiju podržali i Kina, Španija, Kipar, Argentina i Surinam. Zbog takve odluke vrha Generalne skupštine, članice neće imati priliku da se izjasne o stavljanju zahteva takozvanog Kosova na dnevni red, pošto se isključivo glasalo o dnevnom redu u celini, onako kako ga je predložio Izvršni komitet.
O tački koja se odnosi na odlučivanje o kosovskom članstvu prethodno se glasalo samo na sednici Izvršnog komiteta, i tu je bio odnos 7:6 za stavljanje na dnevni red.
Sutra će se definitivno raspravljati o zahtevu Prištine, a nakon toga će uslediti glasanje, i to u dva kruga. Potrebna je dvotrećinska većina da Kosovo prođe, a za to će imati dve prilike.