Vesić: Vučić je državnik koji radi u interesu naroda i donosi hrabre odluke
U predsedničkoj trci danas je deset kandidata protiv jednog, deset koji pokušavaju da samo kritikuju i Vučića koji jedini radi. U poslednjih nekoliko godina Vlada Republike Srbije donela je nekoliko veoma hrabrih, a nepopularnih odluka koje su bile ključne za razvoj i reforme, rekao je gradski menadžer Goran Vesuć gostujući na Pinku.
– To su odluke koje se tiču pregovora sa Kosovom, odlaska u Srebrenicu kao i odluke o ekonomskim reformama. Ove godine prema proceni immeđu 3,5 i 4 posto bruto društvenog proizvoda, a prošle godine smo imali 2,8 posto a 2012. godine kada su vladali ovi koji bi ponovo da dođu na vlast imali su pad BDP od 3.6 odsto. Pokazalo se da su te odluke koje su donošene bile ispravne. Svi koji se danas skrivaju iza dva predsednička kandidata Vuka Jeremića i Saše Jankovića poput Zorana Živkovića, Dragana Šutanovca, Borisa Tadića su već bili na vlasti u Srbiji i imali su prilike nešto da urade a nisu uradili ništa. Pošto sami ne mogu da imaju ni 5 posto podrške sakrili su se iza dva kandidata misleći da je narod zaboravio šta su uradili. A kakvi su to kandidati najbolje pokazuje izjava Jankovića koji je na televiziji izjavio da je 9. marta 1991. godine bio u ratu, pa se ispostavilo da tada rata nije bilo, jer svi mi koji se sećamo te godine znamo kada je rat počeo – istakao je Vesić.
Kako je rekao, Janković nije rekao istinu ni o 9. martu, pa imate priču kako nije radio u Marjanovićevoj administraciji, uprkos potvrdi Zorana Anđelkovića i Dragoljuba Kočovića da jeste i da je bio dobro pozicioniran i protežiran.
– Građani vrlo dobro znaju da Janković nije pravi kandidat već da iza njega stoje Šutanovac i Živković, dakle isti onaj Živković koji se danas protivi podizanju spomenika Zoranu Đinđiću a o kome priča i čije delo pokušava da baštini. Takođe, juče u „Srpskom telegrafu” se juče mogla pročitati priča kako je Vuk Jeremić slagao da je bio u kabinetu Zorana Đinđića. Bio je, kao stažista da bi stekao referencu kojom bi mogao da upiše postdiplomske studije možda mesec dana i najuren je jer je imao kontakte sa stranim ambasadorom koji su bili bezbedonosni škakljivi. Za sve to vreme, Zorana Đinđića nije mogao da vidi nigde osim na televiziji. Dakle imamamo problem kandidata koji ne govore istinu o osnovnim stvarima i kako da im verujemo da će da rade ono što obećavaju? Problem Jankovića i Jeremića je što se oni suštinski, bore za biračko telo koje nije njihovo, Janković za one koji su nekad bili za Demokratsku stranku a radio je za Slobodana Miloševića a Jeremić pokušava da se prikaže kao neko ko je imao radio sa Zoranom Đinđićem a taj Đinđić ga je izbacio iz zgrade Vlade. Vi od tih deset protivkandidata ne možete da čujete šta misle o Kosovu, Republici Srpskoj i Bosni i Hercegovini, regionalnoj stabilnosti, putu u Evropsku uniju, odnosu sa Rusijom...a kandiduju se da budu predsednici države u kojoj treba da donose takve odluke. Zato građani uvek glasaju razumom, za onog ko radi i ko ima rezultate – rekao je Vesić.
On je istakao da kada je Aleksndar Vučić kao predsednik Vlade predložio podizanje spomenika Zoranu Đinđiću on je imao u vidu da je neophodno da naše društvo oda poštu svakom ko je učinio nešto za njegov razvoj bez obzira da li su ljudi koji predlažu bili istomišljenici ili ne.
– To je jedan civilizacijski iskorak i sjajna stvar za srpsko društvo jer na taj način srpsko druptvo odaje priznanje onome što je Đinđić pokrenuo. Danas je naš predsednik vlade Aleksandar Vučić sa Angelom Merkel, a jedna od osnvovnih tema njihovog razgovora je članstvo Srbije u EU. Srbija je počela svoj put ka Evropskoj uniji kada je Zoran Đinđić bio premijer i potpuno je prirodno da ono što danas radi Aleksandar Vučić je nastavak onoga što je špokrenuo Đinđić 2.000 godine – istakao je Vesić i dodao da su Zoran Živković, Dragan Šutanovac i Vuk Jeremić imali su prilike da podignu spomenik Đinđiću od 2003.
To je, kako je naglasio, Aleksandar Vučić je donosio hrabre odluke zbog kojih zemlja napreduje i koje su bile ključne za razvoj i reforme. To su odluke koje se tiču pregovora sa Kosovom, odlaska u Srebrenicu kao i odluke o ekonomskim reformama. Srbiji treba stabilnost, dobra međunarodna pozicija, zaštita Republike Srpske i Srba na Kosovu i Metohiji, priliv stranih investicija, smanjenje nezaposlenosti, nova radna mest i kontinuitet a to garantuje samo izbor Aleksandra Vučića za predsednika.