Za UŽASAN SMRAD IZ SUDOPERE postoji rešenje: Ovaj STARINSKI RECEPT čine 2 sastojka koja svi imaju
Probajte ovaj starinski recept, provereno deluje.
Kuhinja je poslednje mesto na kojem želite da osetite neprijatne mirise. A posle toaleta to je mesto na kojem se po pravilu oni najčešće javljaju. Često je teško locirati izvor neprijatnog mirisa u kuhini. Ako ste posle kraćeg detektivskog rada utvrdili da miris ne potiče od kante za otpatke, ni od frižidera ili neke pregrade sa pre nekoliko dana zaboravljenim ručkom, ostaje samo jedno sumnjivo mesto – sudopera.
Čak i redovno održavana i na oko čista sudopera može da bude izvor neprijatnog mirisa, jer on obično potiče iz slivnika. Danas većina odvoda u sudoperi služi i za sprovođenje otpadne vode iz mašine za sudove, pa kada se tome dodaju u ostaci hrane koji se zadržavaju u rebrastoj fleksibilnoj cevi, eto izvora problema. Postoji nekoliko načina da eliminišete neprjatne mirise, koji koštaju malo ili nimalo.
ANTIDEPRESIV U KONZERVI: Doktorka objasnila koje namirnice treba da jedu svi koji PATE OD ANKSIOZNOSTI
BOLI VAS GLAVA OD KOŠAVE? Doktorka Obradović otkrila da OVA STVAR pomaže kod TEGOBA IZAZVANIH VETROM
Probajte starinski trik koji će rešiti problem za kratko vreme i bez muke.
Potrebna su vam samo dva sastojka, a oba već imate u domaćinstvu:
- 3-4 sveža limuna
- 1 l belog sirćeta
Priprema:
Isecite limun na manje komade i stavite ih u kalupe za led. Sipajte belo sirće i stavite u zamrzivač da se kockice zamrznu. Svake večeri, neposredno pre spavanja, izvadite jednu ovu kockicu i stavite je direktno na odvod u sudoperi. Tokom noći ona će se odlediti i sadržaj će se izliti u cevi i "oterati" naslage koje izazivaju smrad. Efekat će biti primetan već nakon prve primene, ali da budete sigurni da se nemprijatan miris neće vratiti, ponavljajte postupak nekoliko dana.
Stručnjaci savetuju i da preventivno čistite kanalizacione cevi najmanje jednom mesečno, bez obzira na to da li postoji neprijatan miris ili ne.
Možete probati i ove dokazano učinkovite recepte za čišćenje.
Vrela voda, soda bikarbona i sirće
Soda bikarbona i sirće su valjda najveći prijatelji higijene u kuhinji i kupatilu. Dve supene kašije sode bikarbone sipajte u slivnik i prelijte čašom sirćeta. Pustite da odstoji 15-ak minuta kako bi hemijska reakcija odradila svoj deo posla, pa onda salijte vrelu vodu, po istom receptu kao i u prethodnom savetu. Neko umesto sirćeta koristi limunov sok, ali efekat je sličan, a nekako je šteta bacati tako puno limuna. Sigurno može lepše da se utroši…
Vrelo sirće
Ukoliko vam miris sirćeta ne smeta, možete da zagrejete litar sirćeta i sipate ga u odvod. Sirće neutrališe neprijatne mirise, a visoka temperatura bolje otapa masnoće. Posle toga pustite da oteče i mlaz vrele vode. Ako posle svih ovih postupaka iz sudopere i dalje dopire blaži neprijatni miris, u slivnik možete da dodate nekoliko kapi eteričnog ulja.