Ostavlja posledice na organizam: Ukoliko imate noću ovaj PROBLEM, to može da potraje ako ga ne rešite na vreme!
Problemi sa snom u nekim godinama mogu da potraju, samo treba naći svoj način da se od nje ne napravi najgori neprijatelj. U suprotnom, žestoko će uzvratiti
U životu svake žene postoje periodi koje je obeležila nesanica. Npr. pred venčanje. Ko je tu noć prespavao? Onda od vremena prve bebine nesanice, koju ima svaka beba, grčeva i muke za bebu, a bogami i za mamu, počinje pričao o nesanicama. Tada noćima ne spavaju ni beba ni mama. Nekad ni tata. Dok to traje, nema nikakvog manevarskog prostora za ma koju drugu aktivnost, sem da se bebi olakšaju grčevi i da se umiri.
Pa tako ide život u kome ponovo postoje besane noći. Deci rastu zubići, dobijaju vakcine, polaskom u kolektiv ih spopadaju svi virusi i bakterije koji su „domaće životinje” u vrtićima. Opet nema spavanja i opet je dete centar sveta. Druge aktivnosti tokom noći tada, zapravo, ne postoje.
Onda rastu uzbuđenja u životu, detetov polazak u školu, napredovanje na poslu, polako starenje roditelja, potreba da porodica funkcioniše optimalno, da se nađe vremena za sve što život donosi. Nekada ovo uzrokuje nesanicu, rano buđenje, rojeve misli u glavi. Nekada bude i događaja koji svojim intenzitetom oteraju san. Uglavnom tužnih.
Ide dalje život. Napravimo balans, naučimo da nije svaka noć ista. Nekad nas probudi neki ružan san, nekada problemi koje treba rešavati čim svane. Ali, kotrlja se.
Besane noći duže traju
Doguramo tako do perioda u životu koji nijednoj ženi nije baš lak. Godine u kojima se nađemo unose jednu potpuno novu dimenziju u naše živote. Ciklusi se proređuju, koža se suši, raspoloženje pomalo podseća na rolerkoster iz adolescentnog perioda. Teško je ženama, ali je teško i svima koji ih okružuju. Nije baš veselo, ali ima ograničen vek trajanja.
Ceo tekst pročitajte na tosamja.media