"BOLESNA" LJUBOMORA: Evo kako ćeš znati da nisi u zdravoj vezi, ovo NE TREBA tolerisati
Bitno je da se ovo osvesti!
Ljubomora je obično posledica negativnih misli i osećaja nesigurnosti koji se javlja jer se plašimo da bismo mogli da ostanemo bez voljene osobe. Ona je miks ljutnje, straha, gađenja.
KAKO OTKRITI RAK PANKREASA KOJI VAŽI ZA "TIHOG UBICU"? Evo zašto se ova vrsta kancera TEŠKO OTKRIVA i ubija ljude tom brzinom
NUTRICIONISTA OTKRIVA: Ovaj ČAJ NAJBRŽE DELUJE, pomaže kod izbacivanja VIŠKA TEČNOSTI iz organizma
Ukoliko vas partner konstantno pritiska, proverava vam telefon i lične stvari i zamera vam mnoge stvari, čak i ako mu niste dali povoda, to nije u redu! To nikako nije zdrava ljubomoru.
Problem ljubomore se sreće u svim grupama i zajednicama upravo zbog stalne potrebe za osvajanjem pažnje i podrške autoriteta, ona je deo egzistencijalnih potreba čoveka i opstanka.
Kad postoji nesigurnost u odnosu, prag za ljubomoru je jako snižen, ali i obrnuto, kada vlada sklad tada neće biti mesta za ljubomoru.
Ljubomora je tokom čitave čovekove istorije jedna od glavnih tema pesama, priča, filmova i drugih oblika umetnosti. Ipak, ona može da ima i negativne posledice.
Zato budite oprezni kad je ljubomora u pitanju, tanka je linija imeđu zdrave i patološke ljubomore.
Nauka kaže da je kontrolisana ljubomora zdrava. Ukoliko je vaš partner poželjan, to u vama može stvoriti osećanje ponosa što ste baš vi ona/onaj pored nje/njega, ali često taj ponos zna da prati osećaj ljubomore zbog straha da se ne pojavi neko lepši i zanimljiviji od vas.
Naše urođeno osećanja straha, bola, sreće, neizvesnosti su normalna dokle god ne idu u paranoju, dokle god možemo da ih prepoznamo i iskontrolišemo.