"БОЛЕСНА" ЉУБОМОРА: Ево како ћеш знати да ниси у здравој вези, ово НЕ ТРЕБА толерисати
Битно је да се ово освести!
Љубомора је обично последица негативних мисли и осећаја несигурности који се јавља јер се плашимо да бисмо могли да останемо без вољене особе. Она је микс љутње, страха, гађења.
КАКО ОТКРИТИ РАК ПАНКРЕАСА КОЈИ ВАЖИ ЗА "ТИХОГ УБИЦУ"? Ево зашто се ова врста канцера ТЕШКО ОТКРИВА и убија људе том брзином
НУТРИЦИОНИСТА ОТКРИВА: Овај ЧАЈ НАЈБРЖЕ ДЕЛУЈЕ, помаже код избацивања ВИШКА ТЕЧНОСТИ из организма
Уколико вас партнер константно притиска, проверава вам телефон и личне ствари и замера вам многе ствари, чак и ако му нисте дали повода, то није у реду! То никако није здрава љубомору.
Проблем љубоморе се среће у свим групама и заједницама управо због сталне потребе за освајањем пажње и подршке ауторитета, она је део егзистенцијалних потреба човека и опстанка.
Кад постоји несигурност у односу, праг за љубомору је јако снижен, али и обрнуто, када влада склад тада неће бити места за љубомору.
Љубомора је током читаве човекове историје једна од главних тема песама, прича, филмова и других облика уметности. Ипак, она може да има и негативне последице.
Зато будите опрезни кад је љубомора у питању, танка је линија имеђу здраве и патолошке љубоморе.
Наука каже да је контролисана љубомора здрава. Уколико је ваш партнер пожељан, то у вама може створити осећање поноса што сте баш ви она/онај поред ње/њега, али често тај понос зна да прати осећај љубоморе због страха да се не појави неко лепши и занимљивији од вас.
Наше урођено осећања страха, бола, среће, неизвесности су нормална докле год не иду у параноју, докле год можемо да их препознамо и исконтролишемо.