OVE ČETIRI STVARI utiču povoljno na MENTALNO ZDRAVLJE: Stručnjaci preporučuju da ih uključimo u svoju svakodnevicu
Opuštanje i limitiranje vremena na društvenim mrežama su veoma bitni
Mnoga istraživanja pokazala su da naše svakodnevne navike imaju velik uticaj na naše zdravlje, kako fizičko tako i mentalno.
Negovanje našeg mentalnog zdravlja pomoći će nam da se dublje povežemo s drugima, smanjimo teskobu i ojačamo vlastito samopouzdanje.
"IZBACIVAO SAM KRV IZ SEBE!" Na Evroviziji ponosno pokazao ožiljak - dokaz da je pobedio tešku bolest o kojoj se malo govori
PETUNIJE ĆE CVETATI SVE DO OKTOBRA: Samo je potrebno da ih zalivate na POSEBAN način
DIJETA JELENE BAČIĆ ALIMPIĆ (54) ZBOG KOJE IMA FIGURU IZ SNOVA: Ishrana koja topi i do 3 kg za nedelju dana!
Kako objašnjavaju stručnjaci, postoji nekoliko stvari koje možemo uključiti u svoj život, a pomažu u očuvanju mentalnog zdravlja.
Opuštanje bi trebalo da postane rutina
U životu se dogode trenuci kada se osećamo preopterećeno ili smo pod stresom. Međutim, možemo kontrolisati kako ćemo da reagujemo na te neprijatne osećaje, a uvođenje određenih tehnika opuštanja u dnevnu rutinu može nam pomoći u boljem upravljanju stresom.
Meditacija je popularan način opuštanja jer može pomoći u postizanju stanja smirenosti, smanjenju stresa i poboljšanju raspoloženja, tvrde stručnjaci. Isto tako, neki ljudi slušaju muziku, čitanju, kreću se na svežem vazduhu ili vežbaju. Koju god od ovih stvari odabrali, pomaže kada je reč o mentalnom zdravlju.
Vežbanje zahvalnosti
Uključivanje zahvalnosti u naš život jedan je od boljih načina da stvorimo pozitivan pogled na život. Osim toga, ima opipljive dobrobiti za mentalno zdravlje, uključujući smanjenje stresa, ublažavanje simptoma depresije i poboljšanje raspoloženja, tvrde stručnjaci.
Ograničavanje korišćenja društvenih mreža
Danas gotovo da ne postoji osoba koja nije na društvenim mrežama. Međutim, psiholozi upozoravaju da preterano korišćenje ovih platformi može doprineti lošem mentalnom zdravlju te ozbiljno uticati na naše samopouzdanje i raspoloženje.
Društvena povezanost
Od trenutka rođenja potrebna nam je društvena povezanost kako bismo napredovali. Nedavna studija koju su vodili istraživači s Harvarda nastojala je shvatiti što bi nas moglo najbolje zaštititi od depresije.
Nakon analize više od 100 potencijalnih učesnika otkrili su da je upravo društvena veza daleko najvažniji zaštitni činilac.