Stalno imate problema sa bubuljicama? Lekari otkrivaju o kojim bolestima je reč
Slušajte svoje telo i obratite pažnju na znake koje vam šalje.
Verovatno vam je prva asocijacija na bubuljice - pubertet, jer se kod adolescenata one javljaju usled haotičnog lučenja hormona.
Međutim, lekari apeluju da obratimo pažnju na konstantnu pojavu bubuljica kod odraslih osoba, jer one mogu biti pokazatelj i te kakvih bolesti. Jedna od modernih dermatoloških tehnika je i "mapiranje lica" koja potiče iz antičke i kineske medicine. Analizirajući različite delove lica, stručnjaci prepoznaju uzrok njihovog nastanka.
Ako se javljaju na čelu, naše telo nam šalje poruku da imamo problema sa varenjem, stresom, neredovnim snom i lošom ishranom. Kako biste sprečili njihovu pojavu, pijte do 2 litra vode, spavajte najmanje sedam sati u kontinuitetu i vodite računa o ishrani.
Pojavile su vam se oko slepoočnica i obrva? Dermatolozi objašnjavaju da onda imate problem sa cirkulacijom i bešikom, unosite premasnu hranu, a možda i preterujete sa alkoholom.
Priznaćete da vas najviše nervira kada vam se one pojave oko usta, a uzrok jeste preterani unos ljute, začinjene i pržene hrane ili reakcija na određenu pastu za zube.
Bubuljice na nosu posledica su nezdrave hrane, zatvora, nadimanja, loše cirkulacije i lošeg varenja. Vitamin B, manje začinjena hrana i masiranje ovog dela lica mogu da ublaže probleme.
Akne, bubuljice na obrazima, najčešće se javljaju usled problema sa plućima, jetrom i želucem, kao posledica stresa, prljavih ruku i jastučnica ili neadekvatnih četkica za šminku. Kod pušača cigareta se može desiti da se one vremenom pretvaraju u kratere. Veoma je bitno da kožu čistite svakog dana.
Ako vam se javljaju na bradi, uglavnom su posledica hormonskih ili ginekoloških problema, lošeg rada bubrega ili navike da često prljavim rukama dirate lice.